Ratownicy medyczni mówią “DOŚĆ!”. Ruszył protest

1
Żądają podwyżek wynagrodzeń i lepszego traktowania. Punktualnie o godzinie 16:00 ruszył protest ratowników medycznych. Na ostrowskim Szpitalnym Oddziale Ratunkowym i karetkach pojawiły się flagi i transparenty. Protestujący zapowiadają, że akcja nie dotknie pacjentów, a swoje obowiązki będą wykonywać z należytą starannością.

Protest to efekt braku porozumienia z Ministerstwem Zdrowia w sprawie podwyżek i lepszego traktowania. W ostrowskim szpitalu do protestu przyłączyło się kilkudziesięciu ratowników medycznych.

Główny postulat to wzrost wynagrodzenia. – Obecnie wielu z nas pracuje na kontraktach lub umowach śmieciowych, zarabiając bez nadgodzin poniżej 2 tys. złotych. Stąd wielu ratowników pracuje po 400 godzin miesięcznie, biorąc w tym czasie odpowiedzialność za ludzkie życie i zdrowie – mówi Wojciech Kornaszewski, przewodniczący ostrowskiego koła NSZZ Ratowników Medycznych Południowej Wielkopolski.

Poza wzrostem wynagrodzeń ratownicy domagają się też m.in. upaństwowienia systemu ratownictwa medycznego i przyspieszenia prac nad tzw. „dużą” nowelizacją ustawy o PRM.

Dziś protest polegał na oflagowaniu jednostek, karetek i umundurowania. Jeśli to nie przyniesie oczekiwanego rezultatu, może dojść do protestu głodowego, a nawet masowych zwolnień.

redaktor wlkp24.info
anna.grzesiak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

  1. A łobuz M.R. na swojej stronie wyśmiewa się i kłamie na temat zarobków ratowników. Łobuz, o którym mówi się, że uczciwie jednego dnia w swoim życiu nie przepracował.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick