Raszków także rozda maseczki mieszkańcom!

4
screen z Google Street View
Coraz więcej włodarzy miast i gmin z terenu południowej Wielkopolski chcą zadbać o swoich mieszkańców i zaopatrują ich w maseczki oraz płyny do dezynfekcji. Środki ochrony osobistej otrzymają także mieszkańcy oraz służby mundurowe Gminy i Miasta Raszków.

Władze miasta i gminy zakupiły dla mieszkańców płyny do dezynfekcji oraz maseczki z certyfikatem. „W związku z epidemią pragniemy pomóc Państwu w zabezpieczeniu przeciwko koronawirusowi, dlatego od 16 kwietnia (czwartek) rozdawane będą płyny dezynfekujące i maseczki. W zależności od ilości domowników zamieszkujących posesję będzie przekazywany płyn w ilości 100 ml, 150 ml oraz 300 ml. Na pojemniku będzie znajdować się naklejka informacyjna. Dystrybucja płynów i maseczek będzie przeprowadzona przez Rady Sołeckie i Ochotnicze Straże Pożarne. Do każdej posesji płyn i maseczki zostaną dostarczone w woreczku.” – czytamy w komunikacie Jacka Bartczaka, burmistrza Gminy i Miasta Raszków.

Maseczki otrzymają także mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego. Beata Klimek, prezydent miasta poinformowała o tym za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych. Ich dystrybucja rozpocznie się także 16 kwietnia.

CZYTAJ: Certyfikowane maseczki dla mieszkańców Ostrowa!

Mieszkańcy Jarocina już dostali swoje maseczki. Każde gospodarstwo domowe otrzymało dwie, które posiadają odpowiedni certyfikat i są wykonane z materiałów umożliwiających ich ponowne wykorzystanie po wypraniu. Także w gminie Żerków w powiecie jarocińskim każde domostwo otrzymało dwie maseczki (na zdjęciu poniżej).

ℹ Gmina Jarocin dostarcza mieszkańcom maseczki ochronne 😷ℹ Każde domostwo otrzyma dwie maseczki wielokrotnego użytku -…

Opublikowany przez wlkp24.info Sobota, 4 kwietnia 2020

Fot. Czytelnik
redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

4 KOMENTARZE

  1. To bardzo dobrze, że Raszków kopiuje pomysł władz Ostrowa i zakupi maseczki dla mieszkańców. Tak powinny zrobić też kolejne gminy w naszym regionie

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick