Rasiak o DK11: „Przejęcie drogi to dla nas najgorsze rozwiązanie”

2
Droga krajowa 11 po oddaniu do użytku obwodnicy Ostrowa Wielkopolskiego zmienia swój status. Na razie jest we władaniu samorządu wojewódzkiego, ale są plany, by częściowo przejmowały je samorządy lokalne. I tak fragmentem około 6,5 km byłej "jedenastki" miałaby zarządzać gmina Przygodzice. Wójt gminy nie jest przychylny temu planowi.

Dlaczego? Przede wszystkim chodzi o koszty. Utrzymanie bieżące drogi o takim charakterze, jaki ma DK11 jest znacznie kosztowniejsze niż dróg gminnych. – Szerokość dróg gminnych to z reguły około 3-4 metrów, a „jedenastka” ma około 6-7 metrów. Łatwo przeliczyć, że na przykład odśnieżanie będzie kosztować dwa razy więcej – argumentuje Krzysztof Rasiak, wójt gminy Przygodzice.

Włodarz zapowiada, że „trzeba znaleźć złoty środek” i jako głowa samorządu podejmie rozmowy z zarządem województwa wielkopolskiego. To bowiem w Poznaniu zapadnie decyzja czy DK11 zostanie podzielona między lokalne samorządy. Z wstępnych ustaleń wynika, że miasto Ostrów Wielkopolski także miałoby przejąć utrzymanie części „11” biegnącej przez centrum miasta.

Więcej na ten temat od wójta gminy Przygodzice Krzysztofa Rasiaka dowiedziała się Magdalena Wojciechowska w programie „Komentarze i Opinie” telewizji Proart. Premiera dzisiaj o 18:10.

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick