Raport z trasy Europa – Azja. Dzień #10. Imieniny Kamila i goście [ZDJĘCIA]

0
To już dziesiąty dzień podróży Kamila Sierańskiego i Macieja Leńczuka. We wtorek wjechali do Czarnogóry, a dzisiaj planują być już w Albanii.

Tirana – to cel na dziesiąty dzień wyprawy z Europy do Azji przez Bałkany. Tam po wieczornej i nocnej jeździe planują dotrzeć Maciej Leńczuk i Kamil Sierański. Obaj tryskają humorami i są pełni wigoru. Ich pozytywne nastawienie wynika m.in. z tego, że ostatnią noc i poranek spędzili w doborowym towarzystwie. Kiedy odpoczywali pod jednym ze sklepów na swojej trasie, spotkali Agnieszkę i Kamila, którzy zaprosili ich do siebie. Sami właśnie przyjechali z Polski na wakacje do Czarnogóry. Kamil i Maciej mogli więc porządnie się wyspać i zrelaksować, a dzisiaj rano… zjeść trzydaniowe imieninowe śniadanie przygotowane dla Kamilów.

Posłuchajcie kolejnego Raportu z Trasy Europa – Azja. Dzisiaj wyjątkowy materiał, bo coś ciekawego mają Wam do powiedzenia aż cztery osoby!


Kamil i Maciej jadą przez Bałkany nie tylko po to, by dobrze się bawić i zwiedzić kawałek Europy. Pomagają w ten sposób także Filipowi Salamonowi, chłopcu, który od urodzenia cierpi na autyzm i potrzebuje ciągłego leczenia oraz rehabilitacji.

Filip Salamon to uśmiechnięty 8-latek, który na co dzień walczy z poważnymi problemami. Największym z nich jest autyzm. – Nie ukrywamy, iż jest to przeciwnik bardzo ciężki i trudny do rozpracowania, a przede wszystkim ogromnie wymagający – mówią zgodnie rodzice. Dlatego też w ich głowie zrodził się pomysł, by zainicjować akcję „Filipowe Kilometry – Walczymy z autyzmem”. – Cel jest prosty. Dołącz do rywalizacji w aplikacji Endomondo. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu rodziców, w pierwszych dwóch edycjach akcji wzięło udział ponad 4200 uczestników. Efekt? 9mln Filipowych kilometrów. Akcja nie udałaby się, gdyby nie zaangażowanie uczestników. To właśnie oni pchnęli ją na właściwe tory wlewając w nasze serca nadzieję – mówi tata Filipa, Dawid.

Zebrane podczas podróży pieniądze trafiają na konto Filipa w Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” i są w całości przeznaczone na jego bieżącą terapię i rehabilitację. Również dochód ze sprzedaży gadżetów akcji m.in. koszulek rowerowych „Filipowe kilometry” jest na bieżąco przekazywany na leczenie Filipa.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick