Raport z trasy Europa – Azja #13-15. Już Grecja czy jeszcze Albania?

0
Rozpoczynamy kolejny tydzień podróży Macieja Leńczuka i Kamila Sierańskiego, którzy kręcą "Filipowe kilometry". Mają już za sobą 14 dni podróży rowerem. Przemierzyli już Chorwację, Czarnogórę, Albanię i prawdopodobnie są już w Grecji.

Prawdopodobnie, bo niestety nie udało nam się dzisiaj skontaktować z chłopakami. Mamy nadzieję, że wszystko u nich w porządku i to tylko przejściowe problemy.

Tak odległe kilometry i momentami brak zasięgu utrudniają nawiązanie kontaktu. Według naszych obliczeń i planów Macieja i Kamila powinni mieć za sobą kolejne 300 km, przekroczyć granicę albańsko-grecką i być w miejscowości Perweza w Grecji.

Wierzymy, że jutro uda nam się skontaktować z chłopakami i opowiedzą nam wszystko ze szczegółami.

ZOBACZ WSZYSTKIE RELACJE Z PODRÓŻY KAMILA I MACIEJA DO AZJI


Kamil i Maciej jadą przez Bałkany nie tylko po to, by dobrze się bawić i zwiedzić kawałek Europy. Pomagają w ten sposób także Filipowi Salamonowi, chłopcu, który od urodzenia cierpi na autyzm i potrzebuje ciągłego leczenia oraz rehabilitacji.

Filip Salamon to uśmiechnięty 8-latek, który na co dzień walczy z poważnymi problemami. Największym z nich jest autyzm. – Nie ukrywamy, iż jest to przeciwnik bardzo ciężki i trudny do rozpracowania, a przede wszystkim ogromnie wymagający – mówią zgodnie rodzice. Dlatego też w ich głowie zrodził się pomysł, by zainicjować akcję „Filipowe Kilometry – Walczymy z autyzmem”. – Cel jest prosty. Dołącz do rywalizacji w aplikacji Endomondo. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu rodziców, w pierwszych dwóch edycjach akcji wzięło udział ponad 4200 uczestników. Efekt? 9mln Filipowych kilometrów. Akcja nie udałaby się, gdyby nie zaangażowanie uczestników. To właśnie oni pchnęli ją na właściwe tory wlewając w nasze serca nadzieję – mówi tata Filipa, Dawid.

Zebrane podczas podróży pieniądze trafiają na konto Filipa w Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” i są w całości przeznaczone na jego bieżącą terapię i rehabilitację. Również dochód ze sprzedaży gadżetów akcji m.in. koszulek rowerowych „Filipowe kilometry” jest na bieżąco przekazywany na leczenie Filipa.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick