„Raport smogowy” dla Ostrowa TYLKO w Telewizji Proart

12
Telewizja Proart w Ostrowie Wielkopolskim jako jedyna będzie kompleksowo odczytywać pomiary wszystkich zlokalizowanych na terenie miasta czujników jakości powietrza. Codziennie, od poniedziałku do piątku około godziny 18:00, czyli tuż po "Wydarzeniach", "Sporcie" i prognozie pogody na antenie stacji pojawiać się będzie "Raport smogowy" czyli program informacyjny prezentujący graficznie poziom pyłów PM2,5 i PM10 w powietrzu wraz z krótką analizą słowną.

„Raport smogowy” telewizji Proart to pierwszy w Polsce lokalny program informacyjny, w którym prezentowane będą wyniki pomiarów czujników jakości powietrza. W Ostrowie Wielkopolskim niemalże na każdym osiedlu miasta znajduje się czujnik mierzący stężenie pyłów PM2,5 oraz PM10. – Najgorsze dla człowieka są pyły PM2,5. W skład pyłów wchodzi wiele związków, między innymi rakotwórczy benzoalfrapiren, który nie jest filtrowany przez górne drogi oddechowe człowieka i po dostaniu się do krwiobiegu wyrządza znaczące szkody w organizmie – mówi Ryszard Chmielina, ekspert w zespole ds. uchwały antysmogowej przy Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu. Telewizja Proart właśnie we współpracy z nim tworzy „Raport smogowy”.

Czujnik pyłów został zamontowany przy siedzibie Telewizji Proart przy ul. Wolności 19, ale w redakcji odczytywane będą dane z kilku różnych punktów w mieście. „Raport smogowy”  w sposób graficzny będzie przedstawiał wyniki wraz z krótkim komentarzem czy stan powietrza jest dobry czy pozostawia wiele do życzenia.

„Raport smogowy” będzie prezentowany codziennie, od poniedziałku do piątku około godziny 17:50-18:00 po prognozie pogody. Na portalu wlkp24.info pojawi się specjalny moduł, w którym wyniki będą dostępne cały czas. Informacje o stanie powietrza będą też pojawiać się na pasku informacyjnym telewizji Proart. Pierwszy raport już jutro 1. grudnia tylko na antenie TV Proart.

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

12 KOMENTARZE

  1. „W Ostrowie Wielkopolskim niemalże na każdym osiedlu miasta znajduje się czujnik mierzący stężenie pyłów PM2,5 oraz PM10” jakie certyfikaty posiadają te „urządzenia” ? to na pewno wiarygodne czujniki pomiarowe, czy mówicie o tych internetowych zabawkach lokokoko ?

  2. Wyjaśnię, że absolutnie nie jestem wrogiem tej akcji, liczyłem tylko na to, że może powstanie jakaś konkretna wiarygodna stacja pomiarowa w Ostrowie. Przestałem już dawno wierzyć w te amatorskie gadżety. Choćby dziś w Czekanowie dwie zazębiające się zasięgiem stacje pokazują skrajnie różne wyniki – na jednej „Jakość powietrza bardzo dobra” a na drugiej „bardzo zły” do „dostateczny”. Bawcie się dobrze 😉

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick