Ranking „Rzeczpospolitej”. Jerzy Buzek w Jarocinie

1
Po raz pierwszy w historii Jarocin był gospodarzem Rankingu Samorządów przygotowywanego przez ogólnopolski dziennik "Rzeczpospolita". Do miasta zjechali samorządowcy z całej Polski, m.in. były premier Jerzy Buzek. Kapituła rankingu wręczyła nagrody włodarzom gmin miejskich, miejsko-wiejskich i wiejskich za innowacyjność i gospodarność.

To trzynasta edycja rankingu Rzeczpospolitej, bynajmniej nie pechowa a innowacyjna – jak sam ranking, ponieważ pierwszy raz został zorganizowany poza stolicą. Jarocin to pierwsze miasto poza Warszawą, w którym wyróżniono samorządy za ich działalność w ostatnich dwunastu miesiącach.

Ranking wychodzi w Polskę, to oczywiste, bo dotyczy samorządów. Dzięki temu ma zyskać także na prestiżu, który już i tak jest bardzo wysoki. Przewodniczącym kapituły jest Jerzy Buzek, były premier i przewodniczący Parlamentu Europejskiego, który do Jarocina przyleciał prosto z Brukseli.

Wśród wyróżnionych samorządów znalazł się gospodarz trzynastej edycji rankingu. Dla Jarocina to kolejna nagroda. W latach poprzednich znajdowali się nawet na podium. W tegorocznym rankingu zajęli trzynaste miejsce wśród gmin miejskich i miejsko wiejskich.

Najlepszym miastem na prawach powiatu w tegorocznym rankingu został wybrany Poznań. Boguchwała (w województwie podkarpackim) okazała się najlepszym samorządem gminy miejskiej i miejsko wiejskiej. W Jarocinie wyróżniono także gminy wiejskie. Zwyciężył Strawczyn (województwo świętokrzyskie). Czternasta edycja już za rok…, najprawdopodobniej w Krakowie.

redaktor wlkp24.info
marcin.gebel@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick