Jarocin. Raków Częstochowa zakończył tydzień przygotowań zwycięstwem

1
Lider I ligi piłkarskiej Raków Częstochowa zakończył w sobotę tygodniowe zgrupowanie w Jarocinie. Obóz był pierwszym w zimowej przerwie, ale nie ostatnim. Zespół walczący o awans do Lotto Ekstraklasy na zakończenie pokonał Wartę Poznań 2:0.

– To był bardzo intensywny, ale owocny tydzień. Treningi były ciężkie, jednak widać efekty. Cały czas pracujemy nad wieloma aspektami, by jak najlepiej przygotować się do rundy wiosennej – powiedział nam Jakub Apolinarski, nowy nabytek Rakowa, który jeszcze jesienią reprezentował barwy Polonii Środa Wlkp.

Piłkarze Rakowa Częstochowa pozostawili po sobie dobre wrażenie. Ich gra była płynna i konsekwentna, choć nie wszystko im na boisku wychodziło. Na tym etapie przygotowań – jak podkreślają – błędy mogą się pojawiać i stanowią cenny materiał do analizy. W sobotnim meczu żaden z nich nie przeszkodził drużynie ze Śląska w pokonaniu Warty Poznań 2:0. Strzelcem obu goli był Maciej Domański, który wyróżniał się na boisku przez cały mecz. – Myślę, że Raków jest na tyle mocną drużyną, że mogliśmy być spokojni o to, kto w tym meczu będzie stawiał warunki – dodaje Apolinarski.

Po przegranym meczu nie było widać smutku na twarzach piłkarzy i sztabu Warty Poznań. To był dla nich drugi sparing tej zimy, a więc są dopiero na początku przygotowań. – Wiedzieliśmy, jaką jakość prezentuje zespół Rakowa Częstochowa. Cieszymy się, że mieliśmy możliwość rozegrania sparingu z tak wymagającym przeciwnikiem i na pewno wyciągniemy wnioski, by poprawić te elementy, które dzisiaj nie do końca funkcjonowały – tłumaczy Adam Szała, drugi trener Warty.

Więcej o meczu drużyn Fortuna I Ligi w poniedziałkowym serwisie sportowym Telewizji Proart.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

  1. Dla Warty Poznań sparing z Rakowem nie był pierwszym tylko drugim sparingiem tej zimy, w pierwszym sparingu wygrali z Wartą Gorzów 5:0 panie redaktorze !!!

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick