Ostrzeszów. Radni zmienili zdanie. Oklaski od mieszkańców

35
Pod znakiem zapytania stanęła budowa czterech bloków wielorodzinnych w obrębie ulic: Granicznej, Cedrowej i Polnej w Ostrzeszowie. Inwestycji sprzeciwiają się właściciele domków jednorodzinnych usytuowanych w tej części miasta. Podczas dzisiejszej sesji radni uchylili swoją wcześniejszą uchwałę, wobec czego deweloper jest w kropce.

O sprawie informowaliśmy już w serwisach informacyjnych Telewizji Proart, na portalu wlkp24.info oraz w programie „Twój problem, nasza sprawa”.

CZYTAJ: „Nie” dla osiedla bloków w Ostrzeszowie

Deweloper planuje budowę czterech czterokondygnacyjnych bloków mieszkalnych w Ostrzeszowie. – W sumie ma to być blisko 120 mieszkań – zaznacza Hubert Koszarny, przedstawiciel dewelopera. Pomysł ten nie spodobał się mieszkańcom domków jednorodzinnych usytuowanych w tej części Ostrzeszowa. Ich zdaniem, nikt nie poinformował ich o planie budowy bloków. I kłopot stanowi dla nich planowana wysokość bloków. – Miało być tu osiedle domków jednorodzinnych i tego się trzymajmy – mówili mieszkańcy. Wysoka zabudowa zdaniem mieszkańców, zepsuje im krajobraz. I choć deweloper twierdzi, że bloki, jakie zamierza postawić nie bedą gabarytami sprawiać kłopotów dotychczasowym mieszkańcom, to ci postanowili poszukać możliwości zablokowania inwestycji.

Deweloper korzysta z zapisów specustawy, która ma za zadanie przyspieszyć budowę lokali mieszkalnych w Polsce. Jednym z warunków stosowania w praktyce tego dokumentu, jest istnienie przystanku komunikacji publicznej w sąsiedztwie planowanego blokowiska. -Rada miejska w Ostrzeszowie podjęła już w przeszłości uchwałę o lokalizacji przystanku autobusowego w tamtej okolicy. Ale zdaniem komitetu mieszkańców, podejmując tę uchwałę radni nie do końca wiedzieli, co robią. – Radni zostali wprowadzeni w błąd, bo głosowali nad lokalizacją przystanku, który miał służyć mieszkańcom szeregowców, które już stoją, a nie bloków, które dopiero mają powstać – uzasadniali mieszkańcy. I widocznie przekonali rajców, bo ci podczas obrad podjęli uchwałę o uchyleniu wcześniejszej decyzji o lokalizacji przystanku autobusowego. – Będziemy poddawali tę decyzję analizie prawnej i podejmiemy dalsze kroki – zapowiedział Hubert Koszarny, deweloper.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

35 KOMENTARZE

 1. 46
  6

  Brawo mieszkancy !!! Coz za determinacja i walka o prawde. Widze ze miejscowe elity tak nagna prawo zeby bylo po ich mysli a Wy sie nie poddajecie i to jest suuuuper! Obyscie wygrali ta wojne !

 2. 65
  4

  Czy sprawą celowego wprowadzenia w błąd urzędników i władz samorządowych nie powinna zająć się prokuratura?
  Czy burmistrz nie powinien skierować stosownego zawiadomienia do organów ścigania?
  W moim odczuciu celowe wprowadzenie w błąd władz miasta w celu uzyskania korzyści majątkowych jest działaniem na szkodę miasta i jego mieszkańców.
  Panie burmistrzu odwagi.

 3. 37
  4

  Brawo mieszkancy ! Coz za determinacja i walka! Widze ze miejscowe elity tak naginaja prawo aby bylo po ich mysli ! Mam nadzieje ze wygracie ta wojne

 4. 27
  6

  Oby mieszkańcom udało się zablokować budowę. Deweloperom wydaje się że wszystko im wolno. Nie kierują się budowaniem domów w zgodzie z otoczeniem. Tylko zysk. Obiecują gruszki na wierzbie a po zakupie zonk.

  • 7
   6

   W zgodzie z otoczeniem ? Czy powstałe tam szeregowce , przy lesie są zgodne z otoczeniem ? A gdzie jest miejsce bloków mieszkalnych ?

 5. 28
  6

  Panie Hubercie Koszarny niech Pan się dalej nie ośmiesza. Wydać po Pana wczorajszej wypowiedzi przed kamerami, że przemawia Pana złośliwość. „…Trzy kondygnacje 17 metrów…” hahaha. Jakieś anomalia budowlane lub braki w matematyce w zakresie dzielenia. Jeśli to takie trudnę proszę użyć kalkukatora a nie wychodzić z założenia, że wokół są sami idioci.

  • 3
   16

   Bob budowniczy A co w tym takie dziwne. Skoro ma Pan kalkulator to nich Pan dzieli na kondycję odejmie dach, stropy, sufity podwieszane gdzie teraz montuje wszelakie wentylacje itd. I wychodzi że jest ok. Nie trzeba kalkulatora tylko zagłębić się w projekcie danego budynku. Pozdrawiam

 6. 12
  16

  Walka z wiatrakami nie w tym roku to w kolejnych latach wybudują. Miasta się rozwijają i kwestia czasu że tam powstaną bloki lub kolejne szeregowce nikt od tego nie ucieknie, prawo rynku mieszkaniowego takie.
  Widzę najlepiej „pluć” na swojego inwestora. Przyjdzie inny będzie lepszy bo nieznany???
  Może warto usiąść do stołu i porozmawiać bo z tego co widać zarówno radni jak i protestujący do końca nie znają tematu działają po omacku, na zasadzie kto głośniejszy to pewnie ma rację.

 7. 13
  1

  Będą tam bloki z mieszkaniami o wysokości prawie 6 m? Ktoś chce tak? Ja mam w mieszkaniu 2,5 m. To chyba ta nowa jakość mieszkań. Pokój 4×4 m a 6 m wysokości. Bo tak prawo na to pozwala. Kabaret roku 😂

 8. 17
  7

  Panie Koszarny niech pan przestanie już robić ta szopkę noworoczna bo święta już za nami! Ale pan cwanie oszukuje mieszkańców, wczoraj rano dlaczego przed sesja rady miasta niebyło spotkania z mieszkańcami tylko z radnymi? Chodziło o wywarci presji na nas, przed glosowaniem

 9. 17
  2

  cyt: …”deweloper twierdzi, że bloki, jakie zamierza postawić nie bedą gabarytami sprawiać kłopotów dotychczasowym mieszkańcom,…” To inwestor „postawi” bloki parterowe ???

  • 8
   1

   Inicjatorem spotkania/komisji była Przewodnicząca Rady Miejskiej. O spotkaniu wiedzieli radni a także burmistrz oraz media. Bardzo dziwne jest to, że nikt nie zaprosił lub nawet nie powiadomił drugiej strony czyli protestujących mieszkańców.

 10. 15
  1

  Teraz pora na Ostrów. Patrząc na to co i gdzie się buduje na podstawie warunków zabudowy, to aż prosi się wizyta CBA w urzędzie.

 11. 18
  1

  Gdyby deweloper był z poza Ostrzeszowa to bym częściowo rozumiał jego upór. KiK (oraz inne firmy na terenie Ostrzeszowa np Pollena, Dworekj, Centrum Dachowe) jest w posiadaniu tej samej rodziny z naszego miasta. Nie rozumiem dlaczego ktoś chce robić biznes na siłę pomimo protestów. Może trzeba omijac szerokim lukiem „biznesy” by poczuli się lekcewazeni tak jak protestujący.

 12. 24
  3

  Po raz pierwszy w historii Miasta i Gminy Ostrzeszów podejmowany był projekt uchwały z obywatelskiej inicjatywy uchwałodawczej.
  Mieszkańcy mieli prawie pół tysiąca podpisów na 300 wymagane.
  Dlaczego media o tym nie piszą? Dlaczego taka cisza?

  • 19
   1

   Ostrzeszowskie media są kupione przede wszystkim Ostrzeszów info czyli Nasze Strony Ostrzeszowskie. Tam nie przyjedzie niewygodny dla sponsorów komentarz a artykuł będzie spóźnieny z 2 tygodnie, jak emocje opadną.

 13. 10
  19

  Głupi narodzie !!! Tak jak pisał deweloper .Nie przeszkadza smród opary z lakierni i pyły z piaskarki , produkcja konstrukcji stalowych . produkcja masowa stolarki . .Potencjalnych 120 rodzin bloków przeciw kilku właścicieli budynków w większości kopciuchów. Chcecie mieć a 'la wygodę kosztem kogoś. Dla Rady wstyd,wstyd. Nie jednemu w tym mieście cywilizacja popsuła i popsuje tzw.spokój. Gdzie była Rada jak podejmowano decyzję w sprawie budowy bloku przy cmentarzu .Gotowy parking o żadnej infrastrukturze nie słyszałem .Nikt z mieszkańców wizualizacji bloku tam nie widział.Decyzja poszła pod stołem cichcem. P.S. Rada wierna ale mierna

  • 14
   4

   Marna prowokacja. Gdzie jest ta produkcja konstrukcji? Cerma? Która nic tu nie produkuje i jest 1 km na zachód? Lakiernia? Która posiada filtry o jakich nie śniłeś pomijając, że powstała 40 lat temu na polu.

 14. 10
  20

  Dopóki w Ostrzeszowie nie będzie ciekawej oferty pięknych, nowoczesnych mieszkań, dopóty młodzi ludzie będą stąd uciekać. Tego chcecie , drodzy ostrzeszowianie? Osiedle, które ma powstać, będzie na miarę XXI wieku. Jestem pewna, ze mieszkania bedą sprzedane od ręki.

  • Młodzi ludzie będą uciekac czy te bliki powstana czy nie. z prostej przyczyny nie bedzie ich stc na te bloki za te pensje ostrzeszowskie.

 15. 16
  7

  Chyba Koszarny jest twoim jedynym żywicielem rodziny ze takie głupoty wypisujesz??? Nikt młody nie wyjedzie, jeśli będzie miał dobrze płatna prace to sobie sam dom wybuduje

  • 2
   9

   Glupta!!! Jesteś niesamowicie oderwany od rzeczywistości! Jaki jest koszt kupna mieszkania a jaki budowy domu. W Ostrzeszowie nie kupisz już działki za mniej 100tys. zł. Wiec na przyszłość postaraj się choć trochę pomyśleć. Wiem że ciężko jest ale pomysł!

  • 7
   13

   Tak sie składa, że pana Koszarnego w ogóle nie znam, więc moja opinia jest w pelni obiektywna. Wprzeciwienstwie do twoich złośliwości. O tak dobrze platną pracę, ktora dostarczy środków na zakup działki i budowę domu jest raczej trudno. Mieszkanie jest bardziej osiągalne. Poza tym, ni każdy chce dom, prawda?

  • 8
   3

   Dom się buduje przez kilka lat i ciężko się przy tym pracuje, nie tylko na etacie, ale po 15 na budowie, do tego biorąc kredyty na wiele lat. Jak ostrzeszowianka jest taka wygodna i chce wejść z wygodnym dupskiem na gotowe to trzeba płacić frycowe a KiK na to jak na lato, więc stąd tak wygórowane ceny mieszkań. Nikt za ciebie za darmo roboty nie odwali cwaniaro!.

 16. 22
  6

  Pan Koszarny sam mieszka w willi pod lasem A drugim w dzielnicy domków wybudowac chce bloki.Pazernosc pana Koszarnego na pieniądze przechodzi wszelkie granice.Nie liczą się mieszkańcy tylko pełne konto pana Koszarnego.

 17. 6
  6

  Co za beznadziejni ludzie mieszkają w tym Ostrzeszowie. Zawistni tak prawdziwie po chrześcijańsku po polsku. Co zz tego, że facet ma pieniądze? Płaci podatki w Ostrzeszowie daje ludziom pracę, chce pobudować bloki dla mieszkańców ( pewnie lepiej jak przyjdzie obcy i je pobuduje. Kmioty jesteście i tyle. I zaznaczam nie mieszkam w Ostrzeszowie, jestem z Ostrowa ale cenię wszystkich przedsiębiorców bo wiem co to znaczy rozkręcić interes i odpowiedzialnie go prowadzić. Udało sie kilku osobom podkręcic radnych oni teraz spokojnie bedą mieszkać w swoich domkach a ci którzy chcieliby takich bloków obejdą sie smakiem

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick