„Popieramy protesty, mające na celu dobro Państwa i Narodu polskiego”

1
Radni województwa wielkopolskiego po stronie protestujących. Na sesji Sejmiku Województwa Wielkopolskiego marszałek Marek Woźniak postanowił o skierowaniu pisma do Prezydenta Andrzeja Dudy z apelem o „zainicjowanie dyskusji dotyczącej reformy sądownictwa z udziałem wszystkich zainteresowanych stron”.

Na dzisiejszej sesji rady wojewódzkiej, radni jasno wyrazili swoje stanowisko wobec ustaw o Sądzie Najwyższym, Krajowej Radzie Sądownictwa oraz o sądach powszechnych. W wydanym na piśmie stanowisku czytamy:

„Sejmik Województwa Wielkopolskiego – jako demokratycznie wybrana reprezentacja samorządowej wspólnoty mieszkańców Województwa Wielkopolskiego – z ogromnym uznaniem odnosi się do osób i środowisk, które w ostatnich dniach wyrażają swój protest wobec przyjętych przez Sejm i Senat Rzeczypospolitej Polskiej: ustawy o Sądzie Najwyższym oraz zmian w ustawach: o Krajowej Radzie Sądownictwa i Prawo o ustroju sądów powszechnych. Popieramy te protesty, mające na celu dobro Państwa i Narodu polskiego.”

Radni wojewódzcy przyznali, że przyjmowanie ustaw w trybie „nocnym”, bez konsultacji ze społeczeństwem ma na celu tylko i wyłącznie „podporządkowanie sądów i sędziów woli PiS i Zjednoczonej Prawicy”. W piśmie zarządu wojewódzkiego podkreślono także, że zapowiadana reforma ustawy bezpardonowo łamie zapisy w Konstytucji RP.

źródło/foto: umww.pl

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

  1. Dlaczego to …”odniesienie ” tak późno ? No może to po decyzji Prezydenta RP??? No ale lepiej późno niż wcale…….

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick