Radni powiatowi Platformy Obywatelskiej zawiesili członkostwo i powołali nowy klub

13
Sześciu radnych powiatowych Platformy Obywatelskiej zawiesiło swoje członkostwo. Stworzyli także klub "Samorządny Powiat". O godzinie 15.00 rozpoczęła się sesja rady powiatu VI kadencji. Tu po złożeniu ślubowania na mównicę wyszedł dotychczasowy przewodniczący rady powiatu - Andrzej Leraczyk i złożył oświadczenie.

Oto treść oświadczenia:

W związku z brakiem akceptacji dla szerokiego porozumienia w Radzie Powiatu Ostrowskiego obejmującego radnych wybranych z list Koalicji Obywatelskiej, Polskiego Stronnictwa Ludowego i Prawa i Sprawiedliwości, informujemy, że . radni powiatowi wybrani z listy Koalicji Obywatelskiej będący członkami Platformy Obywatelskiej tj. Dariusz Berek, Marek Ewiak, Andrzej Knopiński, Andrzej Leraczyk, Paweł Rajski, Maria Tomaszewska złożyli z dnie 15.11.2018 do władz Zarządu regionu Platformy Obywatelskiejw Poznaniu pismo o zawieszeniu swojego członkostwa. Wyżej wymienieni radni dołączyli do radnych: Tomasz Brudzki, Michał Ciupka, Damian Grądzielewski, Sylwia Nowicka i Tomasz Ziąbka i utworzyli klub radnych „Samorządny Powiat”, którego przewodniczącym jest radny Andrzej Leraczyk, a wiceprzewodniczącą radna Maria Tomaszewska.

ZOBACZ TEŻ: Piotr Walkowski przewodniczącym Rady Powiatu Ostrowskiego

OGLĄDAJ SESJĘ RADY POWIATU NA ŻYWO

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

13 KOMENTARZE

 1. Dopiero co PO wieszała psy na radnej, która z PiS-u przeszła do Beaty Klimek. A teraz radni z PO „obchodzą” swoje własne partyjne nakazy przylepiając się do PiS-u, żeby tylko móc rządzić.
  Jaja jak berety 🙂

  • Nie widzisz różnicy? Po wyborach, radni KO nie mogąc rządzić samodzielnie, zawarli koalicję z PiS i PSL co jest rzeczą normalną i praktykowaną. Radna z pisu zobowiązała się działać w ramach klubu pis i nagle zmieniła ugrupowanie, olewając pozostałych radnych pis. Głupiś jak but JU.

 2. Wszyscy ci radni powinni zrzec się i zrezygnować ze swoich mandatów, ponieważ wyborcy głosowali na nich, jako kandydatów Koalicji Obywatelskiego Platforma Obywatelska RP i .Nowoczesna, a nie farbowanych lisów, którzy dla swoich stanowisk i układów, układają się z PiS. Wstyd Panie Rajski!

 3. To ludzie bez wstydu i honoru. Ludzie głosowali na nich, jako kandydatów Koalicji Obywatelskiej, a ci teraz zawiązują sojusz z PiS i dzielą się z nimi stanowiskami. Jak wam nie wstyd, skoro startowaliście z listy PO i N, a dziś uciekacie od ich szyldu. To oszustwo.

 4. Żadna partia nie uniknie zdrajców. No i właśnie teraz czas na ruch władz PO. Wywalić ich. Czym sie różni Rajski od Lisieckiego, Leraczyk od Śliwińskiego, Ewiak od Malika czy Tomaszewska od Szmaja?? Niczym. Nie zasłaniajcie sie dobrem powiatu. PO + PSL dawało większość i można było rządzić. No i na koniec Beata padająca w objęcia Rajskiego „Pawle zaczynamy razem” tragedia. I nie pieprzcie mi tu o wielkiej polityce bo bez niej to Rajski guzik by zrobił miał swojego Marszałka i załatwiał co chciał to mu było mało. Układy układziki najpierw Klimkowa a teraz ci na których głosowaliśmy , na koalicje zdradzili nas. Nie zagłosuję juz na tych ludzi nigdy a na KOALICJE i owszem ale bez was!

 5. Sądzę, że Rajski zdradził przede wszystkim oddanych wyborców PO, którzy walczą o normalność w tym kraju. Tymczasem on wspiera PiS stanowiskami w Radzie Powiatu, które są następnie trampoliną do parlamentu i urzędów państwowych.
  Wstyd p. Rajski. Od dziś jesteś również twarzą PiS, które współrządzi u twego boku.

 6. I wyborów czas prysnął!
  Panowie „politycy” – kameleony czy możecie wyborcom spojrzeć w oczy.
  W końcu jesteście starszymi facetami a przeskakujecie po partiach, jak dzieci w przedszkolu za zabawkami.
  Dajcie przykład młodzieży, w końcu trzeba mieć jakiś kręgosłup. No właśnie mieć czy być!? Panowie!!!!
  Spojrzeć na skład Rady Miejskiej i Powiatu jak niektórzy zaczynali, przeciwko komu byli a teraz gdzie są.
  Nie adorujcie się nawzajem, tylko do roboty.

 7. i tak jak zawsze ludzie zostali oszukani, a przekaz był prosty żadnych układów z pisem to partia łamie prawo łamie konstytucje zawłaszcza kraj i małymi krokami wyprowadza nas z UE. Pamiętajcie że mieszkacie i będziecie mieszkać w Ostrowie ludzie tak szybko nie zapominają.

 8. I takimi zachowaniami doprowadzicie do wygranej PIS w kolejnych wyborach ( chociażby przyszłorocznych do sejmu ) . Dzięki wam chyba sam na nich zagłosuję , wolę lojalnych członków partii niż tych co dla stołków zrobią wszystko.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick