Radna miejska nową szefową Krotoszyńskiego Ośrodka Kultury

1
Sołtys Nowego Folwarku, radna miejska, prezes Centrum Krotoszyńskich Inicjatyw, a teraz nowa dyrektor Krotoszyńskiego Ośrodka Kultury. Joanna Jarocka wygrała konkurs na szefową KOK. Zastąpi Wojciecha Szuniewicza, który po ponad osiemnastu latach oddaje stanowisko dyrektorskie, a z samym KOK-iem żegna się po prawie czterdziestu latach. Jakie plany ma nowa szefowa krotoszyńskiej kultury?

Joanna Jarocka w Krotoszynie jest osobą aktywną i znaną. To radna gminy i miasta, ale i prezes Centrum Krotoszyńskich Inicjatyw. Jarocka wystartowała w konkursie na dyrektora Krotoszyńskiego Ośrodka Kultury razem z trojgiem innych kandydatów. Byli nimi: Małgorzata Godorowska – nauczycielka muzyki i logopedii z Krotoszyna, Beata Ulbrych – szefowa krotoszyńskiej galerii Refektarz oraz Mariusz Ossowski ze Smoszewa – dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Pogorzeli.

Władze Krotoszyna tak uzasadniły swój wybór nowej szefowej KOK: „Kandydat spełnił wszystkie wymagania formalne, posiada kwalifikację i wiedzę niezbędną do pracy na stanowisku dyrektora Krotoszyńskiego Ośrodka Kultury w Krotoszynie. Osiągnął dobre wyniki w postępowaniu rekrutacyjnym wykazując się wiedzą z zakresu funkcjonowania i kierowania samorządową instytucją kultury, jak również z zakresu obowiązujących przepisów i umiejętności ich stosowania” – czytamy w oficjalnym stanowisku urzędu.

Nowo wybrana szefowa ośrodka kultury musiała na rozmowie kwalifikacyjnej z włodarzami miasta i gminy przedstawić swoją wizję prowadzenia placówki kulturalnej. W rozmowie z nami powiedziała, że opracowanie koncepcji nie było łatwe choćby ze względu na fakt, że w budżecie na kulturę jest o 300 tysięcy złotych mniej. – Na pewno chciałabym podtrzymać cykl koncertów „Więc Wiec”, choć ze względu na bardzo mało czasu, jaki pozostał na organizację, będzie trzeba zastanowić się w jakiej formie i z jakimi artystami uda się współpracować – mówi Joanna Jarocka. Przyznaje, że będzie trzeba rozważyć na przykład przesunięcie terminu koncertów czy ograniczenie ich ilości.

PRZECZYTAJ: Szuniewicz osieroci krotoszyńską kulturę. Wkrótce poszukiwania następcy

Przyszła dyrektor, bo stanowisko formalnie obejmie za kilka tygodni, zamierza też wprowadzić nowości. – Będę chciała też bardziej „otworzyć” Krotoszyński Ośrodek Kultury na seniorów, zorganizować dla nich pewne przedsięwzięcia, ale i „wyprowadzić” kulturę i różne warsztaty na przykład na tereny wiejskie – wylicza. Joanna Jarocka ma doświadczenie w pozyskiwaniu funduszy unijnych i tę umiejętność chce wykorzystać w nowej pracy. Co do zespołu KOK-u, nie myśli na razie o radykalnych zmianach czy likwidacji niektórych działających sekcji, bo – jak mówi w rozmowie z nami – musi poznać wszystkich pracowników placówki i przyjrzeć się jej funkcjonowaniu.

Wojciech Szuniewicz, obecny dyrektor Krotoszyńskiego Ośrodka Kultury, pozostaje na stanowisku do kwietnia. Z placówką kulturalną był związany od 1 września 1983 roku, szefował jej ponad 18 lat.

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

  1. Będzie na wesoło i na Różowo (jak bluzeczka Pani dyrektor ) – Dużo Disco Polo i Wiejskiego Folkloru – Miasto Krotoszyn powróci do swoich „Ludowych” korzeni

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick