Rada nie wygasiła mandatów Waliszewskiej i Śliwińskiego

1
Ostrowska rada miejska nie zastosowała się do wezwania wojewody i nie stwierdziła wygaśnięcia mandatów Magdaleny Waliszewskiej (Przyjazny Ostrów) i Marka Śliwińskiego (Klub Radnych Niezależnych). Co dalej w tej sytuacji?

W ciągnącej się od listopada sprawie chodzi o łączenie sprawowania mandatu radnego z prowadzeniem działalności gospodarczej z wykorzystaniem mienia komunalnego gminy. Tą w przypadku wymienionej dwójki ma być zasiadanie w zarządach klubów sportowych działających w formie stowarzyszeń.

Wcześniej – opierając się m.in. na opiniach radców prawnych urzędu miejskiego – rada uznała, że w tych konkretnych przypadkach nie podstaw do wygaszania mandatów. Jednak pismem z 12 czerwca zażądał tego Wojewoda Wielkopolski, więc głosowanie odbyło się ponownie podczas ostatniej sesji.

Ponownie z pozytywnym dla radnych rezultatem. W przypadku Waliszewskiej za stwierdzeniem wygaśnięcia mandatu nie oddano żadnego głosu, przeciw było 14 radnych, a dwóch wstrzymało się od głosu. W sprawie Śliwińskiego głosy rozłożyły się w stosunku 0-15-1.

W tej sytuacji należy się spodziewać, że wojewoda skorzysta ze swoich uprawnień i wyda zarządzenie zastępcze, stwierdzające wygaśnięcie mandatów. Od takiej decyzji przysługuje jednak odwołanie do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Poznaniu. Obydwoje zainteresowani zapowiadają, że w razie potrzeby z skorzystają z takiej możliwości. Do ostatecznego zakończenia tej sprawy jest więc jeszcze daleko.

redaktor wlkp24.info
poczta@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick