PUPy w Krotoszynie i Jarocinie nagrodzone

0
Nagrodzono przedstawicieli najskuteczniejszych powiatowych urzędów pracy w naszym regionie. Z inicjatywy sejmikowej Komisji Rodziny i Polityki Społecznej w budżecie województwa na 2018 rok utworzono fundusz nagród na konkurs dla „Liderów wykorzystania środków na aktywizację – aktywne powiatowe urzędy pracy w województwie wielkopolskim”.

Wojewódzki Urząd Pracy w Poznaniu, który badał działalność urzędów w zakresie motywowania osób bezrobotnych i tzw. efektywność zatrudnieniową, posłużył się m.in. danymi Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej z lat 2014-2017. W efekcie najwyższą ocenę i nagrody finansowe w konkursie uzyskały urzędy pracy w: Kępnie, Jarocinie i Krotoszynie. Wyróżnienia i listy gratulacyjne odebrali z kolei przedstawiciele PUP w: Czarnkowie, Pleszewie, Nowym Tomyślu, Śremie i w Wolsztynie.

Potrzebujemy waszej współpracy i aktywności, jesteście partnerami samorządu województwa w rozwoju gospodarczym Wielkopolski, w rozbijaniu obszarów wykluczenia społecznego i tworzeniu stabilnej struktury społecznej, za co serdecznie dziękujemy – podsumowała wyniki rywalizacji przewodnicząca sejmiku Zofia Szalczyk. – Sejmik nadal będzie przywiązywał dużą wagę do aktywizacji osób bezrobotnych.

Podczas kwietniowej sesji sejmiku radni przyjęli m.in. kilka uchwał, których konsekwencją jest przyznanie pomocy finansowej dla samorządów lokalnych w naszym regionie. Dotyczy to takich dziedzin, jak kultura fizyczna (w tym w ramach programu „Szatnia na medal”), turystyka, ratownictwo wodne, ochrona zabytków, prowadzenie zakładów aktywności zawodowej.

Sejmik przyjął również dwa apele kierowane do administracji rządowej: w sprawie likwidacji zagrożeń wirusem ASF w województwie oraz w sprawie zwiększenia puli środków z PROW na budowę lub modernizację dróg lokalnych.

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick