Puchary Biegu Piastów rozdane

0
Dzisiaj w Zespole Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim, odbyło się uroczyste wręczenie pucharów Biegu Piastów. Otrzymali je wszyscy laureaci z naszego regionu.

Były fanfary, prawdziwe podium i uściski dłoni. Nagrody wręczali włodarze miasta ale i sam dyrektor Zespołu Szkół Technicznych – Eugeniusz Namysł. Przedział wiekowy wśród uczestników był widoczny ale na sali panowała prawdziwie sportowa atmosfera.

Bieg Piastów to 7,9, 12 i 25 km stylem klasycznym, 30 km łyżwą i dystans królewski – 50km. Ogromnym zaskoczeniem był fakt, że na najdłuższym dystansie, z Ostrowa wystartowało 12 osób. Dla porównania, w zeszłym roku były to 2 osoby. Aby rozpocząć przygodę z biegiem narciarskim, nie potrzeba wiele – Każdy kto chce, może zacząć trenować. Wystarczą najprostsze narty biegowe i płaska powierzchnia. To bardzo poprawia koordynację ruchową i jest rewelacyjnym sposobem na zrzucenie zbędnych kalorii – mówi Bogusław Wawrzyniak, nauczyciel ZST, animator narciarstwa biegowego, a także uczestnik Biegu Piastów.

Jak Bogusław Wawrzyniak sam przyznaje, że forma póki co mu dopisuje ale już widzi niemałe potencjały, które już w przyszłym roku mogą go bez problemu zdeklasować.

 

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick