Puchar Świata dla ostrowian? Karatecy już z tytułami

1
Już 5 medali i apetyt na znaczniej więcej ma ostrowska reprezentacja karateków z klubu Karate Kuźma Team w czeskich Pardubicach, gdzie właśnie odbywają się IX Mistrzostwa Europy organizowane przez Światową Organizację Shotokan (WSF).

-Usłyszeć czterokrotnie dla nas „Mazurka Dąbrowskiego”…bezcenne! – piszą na swoim Facebooku zawodnicy a zarazem trenerzy ostrowskiego Karate Kuźma Team. Po ostatnim październikowym sukcesie młodych zawodników w Niemczech, do Czech na Mistrzostwa Europy udali się dorośli karatecy, którzy na co dzień trenują młode pokolenie sportowców.

I tak już po pierwszym dniu zawodów Joanna Kondoł wywalczyła dwa pierwsze miejsca i zarazem tytuły Mistrzyni Europy – w kata indywidualnym i kumite indywidualnym. Zawodniczka startuje w kategorii wiekowej kobiet +35.

Piotr Kuźma ma w swoim sportowym dorobku już ponad 110 pucharów i medali w różnego rodzaju zawodach, w tym: brązowy medal MŚ, brązowy medal Pucharu Europy i podwójne Mistrzostwo Polski. W Pardubicach wywalczył pierwsze miejsce i zarazem tytuł Mistrza Europy w kata indywidualnym oraz brązowym medal w kumite indywidualnym. Kuźma startuje w kategorii mężczyzn w wieku +35.

Fenomenalny wynik uzyskał Michał Bartz, doświadczony karateka, który mimo sędziwego wieku nadal czynnie bierze udział w zawodach wysokiej rangi. Bartz w kategorii męskiej +56 wywalczył w kata indywidualnym tytuł Mistrza Europy i do Ostrowa wiezie złoty medal.

Drużynowo reprezentacja KKT zajmuje czwartą lokatę. Dziś, ostatniego dnia zawodów w Pardubicach zawodnicy powalczą o Puchar Świata. Za ekipę z Ostrowa trzymamy kciuki!

Foto: Facebook KKT

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick