Ptasia grypa na fermie kaczek? „Czekamy na wyniki”

0
zdjęcie poglądowe / fot. Pixabay
Trwa oczekiwanie na wyniki badań pobranych we wtorek próbek z jednej z ferm w gminie Sieroszewice. Hodowca kaczek zgłosił się do Powiatowego Lekarza Weterynarii w związku z podejrzeniem wystąpienia wirusa ptasiej grypy. Próbki trafiły do laboratorium. Wyniki będą znane prawdopodobnie jeszcze w środę.

Podejrzenie drugiego ogniska ptasiej grypy na terenie powiatu ostrowskiego pojawiło się na terenie jednej z ferm w gminie Sieroszewice. Właściciel skontaktował się z Powiatowym Lekarzem Weterynarii Dariuszem Hyhsem, a ten zdecydował się pobrać próbki. – Mam taki obowiązek, że jeśli otrzymam sygnał, od razu muszę działać. Dlatego próbki zostały wysłane do laboratorium i czekamy na wyniki, czy rzeczywiście mamy do czynienia z ogniskiem ptasiej grypy. W tej chwili trudno to jednoznacznie określić – informuje portal wlkp24.info Dariusz Hyhs.

Wyniki mają być znane prawdopodobnie jeszcze w środę. Kiedy tylko trafią do Powiatowego Lekarza Weterynarii, będziemy o nich informować.

Do tej pory na terenie powiatu ostrowskiego pojawiło się jedno ognisko ptasiej grypy – na fermie drobiu w Topoli Osiedle.

POWIĄZANE: Prezes WIR: „Opłacalność branży drobiarskiej gwałtownie spadnie”Ptasia grypa w powiecie ostrowskim – czy sytuacja jest już opanowana?

Jak uchronić się przed wirusem?

źródło: UG Ostrów Wlkp.
sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick