Pszczoły z ostrowskich uli miejskich szykują się do zimy

7
Jeszcze niedawno były aktywne i przygotowywały się do zimy. Teraz skupiają się w kłąb, by się zahibernować. Młode z matką są w środku, na zewnątrz zwartą kulę ochronną tworzą starsze pszczoły, które nie przeżyją do następnego sezonu - mówi Michał Całka, opiekun pszczół z ostrowskich uli miejskich.

Kilka tygodni temu przed ostrowskim urzędem miejskim stanęło sześć uli. W każdym z nich zamieszkało około 20 tysięcy pszczół. To kolejny element ekologicznej kampanii edukacyjnej, ale też wspomaganie miejskiego ekosystemu, bo pszczoły mają zapylać okoliczną roślinność. Póki co owady szykują się do zimy. Na czym te przygotowania polegają? O tym w materiale filmowym opowiada pszczelarz – Michał Całka, który regularnie zagląda do miejskiej pasieki.

redaktor wlkp24.info
agnieszka.kurzawa@tvproart.pl

7 KOMENTARZE

    • Bo nikt normalny by się w to nie bawił ze względu na pasję…a ten Pan robi to tylko dla kasy w tym momencie

  1. Masakra pszczelarz i gada, że hibernują. One mówiąc potocznie są w kłębie i machając skrzydłami utrzymują stałą temperaturę w ulu! Gdyby hibernowały, to by wyginęły …. Wielki Pan pszczelarz… ;)Pochodzę z rodziny pszczelarskiej,nie zajmuję się tym na codzień ale podstawy znam…masakra 😉 JAki UM taki pszczelarz

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick