PSP Jarocin z nowym wozem [ZDJĘCIA]

0
zdjęcie poglądowe / fot. Adam Majewski/jarocin112.pl
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Jarocinie jest jedyną z terenu południowej wielkopolski, która otrzymała wóz ratowniczo-gaśniczy. Pojazd został przyznany w ramach wartego 75 mln zł przetargu na dostawę 68 pojazdów. Właśnie zakończył się pierwszy z czterech etapów jego realizacji.

Wóz, który trafił do Państwowej Straży Pożarnej w Jarocinie to nowoczesne auto przystosowane zarówno do gaszenia pożarów, jak również niesienia pomocy w związku m.in. z wypadkami drogowymi, usuwaniem skutków nawałnic czy innymi miejscowymi zagrożeniami. To właśnie niebezpieczne sytuacje związane z komunikacją na polskich drogach wiążą się ostatnio z częstszymi interwencjami niż wyjazdy do gaszenia ognia.

Na wyposażeniu auta znajdują się m.in.: zbiornik na wodę o pojemności prawie 3 tys. litrów, zbiornik ze środkiem pianotwórczym o pojemności 340 litrów, system piany sprężonej ze zbiornikiem mogącym pomieścić 100 litrów, a także autopompa o wydajności ok. 3 tys. litrów.

ZOBACZ TEŻ: Najnowocześniejszy wóz trafił do OSP Potarzyca [WIDEO]

Fot. Adam Majewski/jarocin112.pl

W ramach pierwszej części realizacji projektu o nazwie „Usprawnienie systemu ratownictwa na drogach – etap IV” dostarczono do jednostek 22 samochodów. Kolejne etapy realizacji mają się zakończyć kolejno do 30 września 2019 (29 wozów), 31 marca 2020 (9) oraz 30 czerwca 2021 (8 samochodów).

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick