Psi park w Ostrowie gotowy, ale zamknięty. Dlaczego?

10
Fot. Pixabay
Budowa miała się zakończyć do października, ale psi park w Ostrowie Wielkopolskim nadal nie został otwarty. Dlaczego? Powodem jest wzrastająca trawa. Proces jej ukorzeniania opóźnił oddanie inwestycji do użytku. Miejsce dla czworonogów ma zostać otwarte jeszcze w listopadzie.

Kiedy kilka dni temu poinformowaliśmy, że w Pleszewie oddano do użytku wybieg dla psów, Czytelnicy zaczęli pytać o taką samą inwestycję w Ostrowie Wielkopolskim. Realizowano ją równolegle z tą pleszewską, jednak ostatnio o sprawie zrobiło się cicho.

Portal wlkp24.info skontaktował się z przedstawicielami urzędu miejskiego, aby zapytać o psi park w Ostrowie. Jak się okazuje, jego budowa dobiegła końca. Ogrodzony teren z atrakcjami dla czworonogów nie został jednak jeszcze otwarty. Dlaczego?

Kilka miesięcy temu władze miasta zapowiedziały, że inwestycja będzie gotowa do października. Jest połowa listopada, a psów nadal nie można tam puścić samopas. Magistrat w odpowiedzi przekazał, że otwarcie nastąpi jeszcze w tym miesiącu. Opóźniło się ono z powodu zachwaszczonego gruntu. Wymieniono podłoże, na którym następnie zasiano trawę. Władze miasta chciały, aby zdążyła się ukorzenić, zanim będzie można z tego terenu korzystać.

Psi park wybudowano na Kozim Borku przy ul. Solidarności. Jego powierzchnia wynosi ok. 1 300 m². Całkowite koszty inwestycji to ok. 200 tys. zł.

Z jakich elementów będzie się składał psi park w Ostrowie? Sprawdź tutaj

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

10 KOMENTARZE

  1. Musi Biskup otworzyć , i poświecić plac. Warszawka przyleci , , bo nowy obiekt będzie otwarty ,Ludzie PISu lubią sie fotografować . i otwierać obiekty, przecinać wstegi .

  2. Podobno otwierać mają Beat Klimek, Radny Paduch i Pan wicemarszałek Jacek Bogusławski, bo urząd dołożył się do sfinansowania tej „priorytetowej” inwestycji a on niepoprawnie politycznie dorabia sobie w radzie nadzorczej OZC – tej spółki, którą Przyjazne Miasto pozwoliło wydoić z zysków aż prawie zdechła…

  3. To skandal budować psi park, kiedy my płacimy za ogrzewanie i ciepłą wodę
    po siedemset zł miesięcznie lato , zima przy zimnych kaloryferach

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick