Przysypała go ziemia. Trwa akcja ratunkowa [AKTUALIZACJE, ZDJĘCIA]

6
Trwa akcja ratunkowa w Smardowie (gm. Przygodzice) po tym, jak mężczyznę znajdującego się w wykopie, przysypała ziemia. Na miejscu jest osiem wozów strażackich oraz policja. Ratownicy mają kontakt z poszkodowanym. Próbują wydostać go na powierzchnię.

Jak udało nam się ustalić, Ukrainiec w wieku ok. 35 lat jest przytomny, ale zasypany ziemią po pachy. Ratownicy nie wykluczają, że mogło dojść do zmiażdżenia jednej z kończyn. Mieszkańcy dostarczyli deski do zrobienia zapory, by ziemia dalej się na niego nie osuwała oraz wiadra do wyrzucania błota. Strażacy korzystają ze sprzętu do pompowania mułu oraz rozpieraczy.

Być może dół był źle zabezpieczony. Poszkodowany nie ma pod nogami stałego gruntu, a błoto. Na miejscu oprócz akcji ratunkowej trwa także ustalanie przyczyn wypadku.

AKTUALIZACJA – 12.34
Na miejsce jedzie specjalistyczny zespół spoza Ostrowa Wielkopolskiego, bo sytuacja jest na tyle poważna, że ratownicy na miejscu nie są w stanie sami sobie poradzić.

AKTUALIZACJA – 12.38
Jak informuje nasza reporterka, która jest na miejscu, mężczyzna znajdujący się w wykopie, cały czas się osuwa. Dół ma już około 5 metrów głębokości.

AKTUALIZACJA – 12.43
–  Na miejscu jest 14 zastępów straży pożarnej. Zadysponowana została także grupa poszukiwawczo-ratownicza z Poznania, która jest w drodze – mówi dyżurny stanowiska kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim.

AKTUALIZACJA – 13.08
Trwa próba uwolnienia mężczyzny z wykopu. Ratownicy uwolnili jedną z nóg poszkodowanego. Jak mówią przedstawiciele służb, najprawdopodobniej jest ona zmiażdżona.

AKTUALIZACJA – 13.20
Ukrainiec został wyciągnięty na powierzchnię. Okazuje się, że ma złamaną nogę.

AKTUALIZACJA – 15.45

Mężczyzna został dokładnie przebadany w ostrowskim szpitalu. Dostaliśmy informację, że złamanie nogi nie wystąpiło. Nie ma on żadnych obrażeń ciała, jest w dobrej kondycji fizycznej i psychicznej.

 

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

6 KOMENTARZE

  1. Cytat : „Jak informuje nasza reporterka, która jest na miejscu, mężczyzna znajdujący się w wykopie, cały czas się osuwa”
    można jaśniej ?

    • lepiej więcej jak mniej… a strażacy pracowali w największym upale i zmieniali się co kilka minut… więc nie było i za dużo !

    • Za duzo? Byłeś tam.widziales? Czy kolejne dziecko Internetu ktore chce zablysnac?? Człowiekiem strażacy mieli tam tyle roboty ze w twojej malutkiej glowie sie to nie mieści tam byla walka o ludzkie zycie!!

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick