Uczniowie z Przygodzic najlepsi w kraju!

0
fot. ZSP Przygodzice
Projekt Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Przygodzicach okazał się najlepszy w ogólnopolskim konkursie. Praca cyfrowobezpieczni.pl realizowany zarówno przez uczniów jak i nauczycieli okazał się najlepszy.

Celem projektu było stworzenie rozwiązań, które pozwolą lepiej wykorzystywać narzędzie cyfrowe przy rozwoju uczniów. Jednocześnie musiały one zapewnić im bezpieczeństwo podczas korzystania z internetu i cyfrowych urządzeń.

>> Obserwuj nasz profil na Twitterze <<

Szkoła podejmowała wiele działań w tym temacie. – Zarówno uczniowie jak i nauczyciele przez kilka miesięcy wkładali mnóstwo pracy w tej projekt. Organizowali szkolne debaty w temacie bezpieczeństwa, spotkania z rodzicami. Odbyło się także spotkanie z funkcjonariuszami z Powiatowej Komendy Policji w Ostrowie Wielkopolskim. Policjanci uświadamiali uczniów jak zadbać o bezpieczeństwo w sieci. Każdy z uczniów musiał przejść też krótkie szkolenie w tym zakresie. Wszystko po to, by wypracować szkolne zasady bezpieczeństwa. – mówi Tomasz Guliński, dyrektor ZSP w Przygodzicach.

Szkoła w konkursie bierze udział od trzech lat. W pierwszej edycji konkursu zajęła II miejsce, a nagrodą był tygodniowy obóz edukacyjny dla 25 uczniów. W tym roku, jako zwycięzcy otrzymają mobilną pracownię cyfrową. – Pracownia jest warta około 60 tysięcy złotych. Będzie się w niej znajdować m.in. 20 laptopów oraz profesjonalny projektor – dodaje dyrektor.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick