Przygodzice: 5 piskląt w bocianim gnieździe

2
Przygoda i Dziedzic - dwa bociany z Przygodzic pochwalili się światu kompletem piskląt w zajmowanym przez te ptaki gnieździe przy Urzędzie Gminy. Z pięciu jajek wykluło się pięć młodych bocianów.

Teraz zadaniem bocianich rodziców będzie wykarmić potomstwo. Nie jest to łatwa sztuka, ale do dyspozycji dorosłe bociany mają bogate w pokarm łąki przygodzickie. Żerowisko znajduje się nieopodal gniazda. Piąty pisklak wykluł się w samo południe 18 maja.


Przygodzice to jedna z trzech miejscowości w południowej Wielkopolsce, w której znajdują się monitorowane gniazda bocianów. Tutaj te ptaki podgląda się na portalu www.bociany.ec.pl od 2006 roku. Druga kamera portalu www.bociany.tv spogląda na gniazdo z nieco innej perspektywy – dachu budynku Urzędu Gminy w Przygodzicach. Po kilku latach nieudanych lęgów, w tym roku fani bocianiego reality show nie mogą narzekać na brak emocji.

Dwa inne monitorowane przez portal www.bociany.tv gniazda znajdują się w Raszkowie oraz Lewkowie. Wszystkie trzy miejscowości znajdują się na terenie powiatu ostrowskiego.

redaktor wlkp24.info
tomasz.wojciechowski@tvproart.pl
dziennikarz/fotoreporter/montażysta

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick