Nowoczesny i bezpieczny. Tak wygląda ostrowski SOR

4
We wrześniu 2017 roku wmurowano kamień węgielny pod budowę nowego skrzydła Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Ostrowie Wielkopolskim. Dziś nowy przestronny i bezpieczny został oddany do użytku pacjentów i personelu szpitala. Budowa kosztowała ponad 9 milionów złotych, z czego ponad 6 to kwota z środków zewnętrznych.

Jest dużo większy komfort naszej pracy i bezpieczeństwo naszych pacjentów. A to jest przecież najważniejsze. Powierzchnia oddziału zwiększyła się dwukrotnie, co także poprawi segregację pacjentów – mówił dziś ordynator oddziału Adam Stangret.

Mamy sprzęt z najwyższej półki. Powierzchnia jest także dwukrotnie większa, ale nie byłoby tego wszystkiego gdyby nie nasz personel. Trzeba powiedzieć sobie otwarcie, że SOR jest najcięższym oddziałem w szpitalu. To często wygląda jak praca na pierwszym froncie podczas wojny. Często na tym oddziale rozgrywane są dramaty ludzkie. Taka jednak nasza praca, więc nowe skrzydło w dużym stopniu wszystkim nam pomoże – powiedział Dariusz Bierła, dyrektor szpitala, na co dzień ratownik medyczny także.

redaktor wlkp24.info
marcin.gebel@tvproart.pl

4 KOMENTARZE

  1. „Siostra oddziałowa …” to pomyłka czy rzeczywiście takie stanowisko? Panie pielęgniarki (również na SORze) strasznie się obrażają gdy mówi się do nich „siostro”.

  2. PORAŻKA.BYŁAM TAM PARĘ DNI TEMU ..PORAŻKA .STARSZA PANI LEŻAŁA TAM NA PIERWSZEJ ZMIANIE .PECH BO BYŁA ZMIANA PERSONELU .WIĘC DRUGA ZMIANA ZAJĘŁA SIĘ KOBIETĄ PO 2 GODZINACH.PORAŻKA.PERSONEL?? LENISTWO OPIESZAŁOŚĆ IGNORANCJA PORAŻKA.ZERO INFORMACJI CO. W DANYM MOMENCIE PACJENT MA ROBIONE I CO DALEJ BĘDZIE WYKONYWANE.NOOOO A ZAPYTAJ SIĘ „KOMPETENTNEJ OSOBY” CO DALEJ.PORAŻKA TAM NIKT NIC NIE WIE .MAM TYLKO NADZIEJĘ ŻE KARMA WRACA I TE OSOBY BĘDĄ CZEKAĆ NA SWOJĄ KOLEJ JAK TA BIEDNA STARSZA PANI POZOSTAWIONA W ZAUŁKU KORYTARZA I ZAPOMNIANA PRZEZ „WYKWALIFIKOWANY PERSONEL MEDYCZNY ” SOR.PORAŻKA

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick