Na przepustce z więzienia… ukradł prasę rolniczą

0
Najprawdopodobniej przedłużeniem pobytu w więzieniu zakończy się dla 34-latka wyjście na przepustkę. Mężczyzna postanowił czas wolny wykorzystać do kradzieży. Jego łupem padła prasa rolnicza o wartości 10 tys. zł.

10 czerwca około godz. 2.00 w nocy  dyżurny jarocińskiej policji przyjął zgłoszenie o kradzieży prasy rolniczej w jednej z miejscowości w gminie Jaraczewo. Jak wynikało z informacji prasa, po wykorzystaniu jej do prac polowych, pozostawiona została na łące właściciela maszyny. Wartość maszyny jej właściciel oszacował na 10 tys. zł.

Chociaż sprawa wydawała się na początku dość trudna ponieważ w miejscu gdzie dokonano kradzieży brak jest jakichkolwiek zabudowań, kryminalni natychmiast przystąpili do pracy. W ciągu kilku godzin policjanci ustalili przypuszczalny przebieg zdarzenia oraz, dzięki współpracy z mieszkańcami, wytypowali potencjalnego sprawcę kradzieży. Podejrzewanym o ten czyn był 34-letni mieszkaniec powiatu śremskiego – młodszy aspirant  Agnieszka Zaworska, rzecznik prasowy KPP w Jarocinie.

Jeszcze tego samego dnia funkcjonariusze zapukali do drzwi domu 34-latka. Mężczyzna nie krył zaskoczenia wizytą policjantów, jednak w rozmowie z nimi przyznał się do kradzieży prasy. Policjanci zatrzymali swojego rozmówcę i przewieźli do komendy w Jarocinie. Tam mężczyzna usłyszał zarzut dokonania kradzieży za co grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5. Maszyna rolnicza, którą śledczy odnaleźli w jednym z niezamieszkałych gospodarstw rolnych na ternie powiatu śremskiego, już wróciła do prawowitego właściciela.

Jak się okazało, kradzież prasy może być dla 34-latka przedłużeniem pobytu w więzieniu. W trakcie przesłuchania kryminalni ustalili, że mężczyzna dokonał przestępstwa będąc na przepustce z  zakładu karnego.

źródło: KPP Jarocin

 

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick