Przemoc i rozbój w gangsterskim stylu

0
Swoją ofiarę bili, porwali i przewozili w bagażniku auta, wepchnęli do rzeki. A wszystko to, by wymusić zmianę zeznań w toczącej się już sprawie karnej. Dwaj mężczyźni podejrzani o rozbój trafili już za to do aresztu.

W oparciu o zgromadzony w sprawie materiał dowodowy Prokurator Rejonowy w Kępnie zarzucił obu podejrzanym, że 1 maja 2017 r. – grożąc użyciem przemocy –  pozbawili wolności pokrzywdzonego.

Z informacji prokuratury wynika, że podejrzani zapakowali swoją ofiarę do bagażnika auta, po czym – wbrew woli porywanego – wywieźli go do lasu. Tam postraszyli pokrzywdzonego pozbawieniem życia za złożenie zeznań w toczącym się postępowaniu karnym. Następnie pobili mężczyznę i odebrali telefon komórkowy. Wreszcie, bijąc i popychając sprawili, że wpadł  do rzeki Prosny.

 – Obaj 29-letni mieszkańcy jednej z podkępińskich miejscowości. podejrzani o rozbój i stosowanie przemocy wobec świadka, zostali tymczasowo aresztowani – informuje prokuratura Okręgowa w Ostrowie Wielkopolski.

Sąd w pełni przychylił się do argumentacji zawartej we wniosku Prokuratora Rejonowego  w Kępnie i zastosował wobec obu mężczyzn tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy wskazując, iż wyłącznie stosowanie powyższego środka jest niezbędne dla zapewnienia prawidłowego toku postępowania.

Jak informuje nas rzecznik Prokuratury Okręgowej Maciej Meler, dwaj podejrzani, obwiniają się nawzajem. Każdy z nich umniejsza natomiast własną rolę w zarzucanych im czynach. Prokuratura podkreśla, że gromadzenie dowodów w tej sprawie nie zostało jeszcze zakończone. Grozi im kara od 3 do 12 lat wiezienia.

 

 

 

redaktor wlkp24.info
poczta@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick