Przedszkole przy Kujawskiej w budowie. Miejsce dla prawie 200 dzieci

4
Jedną z najstarszych placówek opiekuńczo-wychowawczych w Ostrowie Wielkopolskim wkrótce opuszczą przedszkolaki i przeniosą się do nowego obiektu przy ulicy Kujawskiej. Mowa o podopiecznych Przedszkola nr 11 "Calineczka" czekających na finisz budowy nowego obiektu. Przedszkole przy ulicy Kujawskiej jest już w budowie, a dziś wmurowano akt erekcyjny. Obiekt będzie mieścił 8 sal, opieką otoczonych zostanie w nim 186 dzieci.

Przedszkole przy ulicy Kujawskiej w Ostrowie Wielkopolskim powstaje nie przez przypadek. Niemalże każda z placówek publicznych dla dzieci w wieku przedszkolnym co roku w rekrutacji zmuszona jest „odrzucić” część chętnych. Samorząd ostrowski pracuje nad zwiększeniem ilości miejsc w miejskich przedszkolach. – W przedszkolu przy Kujawskiej utworzonych zostanie dokładnie 186 miejsc dla dzieci. W budynku znajdzie się osiem sal, a obiekt będzie wyglądał modernistycznie. Całość inwestycji to koszt ponad 6 milionów złotych – mówiła dziś Ewa Matecka, zastępca prezydenta miasta Ostrowa Wielkopolskiego na uroczystości podpisania i wmurowania aktu erekcyjnego.

Rzeczywiście koszt jest niemały, bo to co zaplanowano w ramach inwestycji to prace ambitne. Cały obiekt ma być dostosowany do potrzeb dzieci niepełnosprawnych i autystycznych. W dużym skrócie – kolorystyka nie będzie przypadkowa, oprócz standardowych sal zabaw pojawią się sale terapeutyczne, logopedyczne i gabinety psychologów, a konstrukcja budynku będzie tzw. zero poziomowa, czyli bez żadnych progów i przeszkód. Budynek będzie też energooszczędny. – Będą dwa place zabaw, dla dzieci młodszych i tych starszych przedszkolaków. Najbardziej cieszy perspektywa ogrodu sensorycznego. Projektant i architekt zieleni razem planowali tą część, a my jako pedagodzy planujemy, że razem z dziećmi będziemy sadzić tam rośliny – mówi Renata Zielińska, dyrektor Przedszkola nr 11 „Calineczka” w Ostrowie Wlkp. To właśnie podopieczni z „Calineczki” trafią w pierwszej kolejności do nowej placówki przy Kujawskiej. Dodatkowo powstanie jeszcze jeden oddział, do którego będzie ogłoszona rekrutacja.

Przedszkole przy Kujawskiej powinno być gotowe na kolejny rok szkolny, czyli odbiór inwestycji musi się odbyć najpóźniej w sierpniu 2018 roku.

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

4 KOMENTARZE

  1. Co za durny „projektant”,nie zlecił bym mu budowy wychodka,a co dopiero takiego obiektu.A za lanie wieńca na dwa razy to już powinien wkroczyć inspektor budowlany i zakończyć prace na zimę!

  2. W związku z komentarzem Calineczki zastanawiam się co ta osoba sobą reprezentuje, aby wypisywać takie komentarze!!! Tylko ten co nic nie robi dla innych może wypowiadać się w taki sposób. Dlaczego owa Calineczka nie podziękowała za wkład pracy włożony w przygotowanie tej inwestycji. Gratuluję! Tylko narzekać, dopiec komuś, dodać łatkę, akurat przed świętami – jak miło??? 🙁 🙁 🙁 Jakoś cudze widzimy dokładniej, może czas spojrzeć na siebie a nie wytykać innym nie wiadomo za co i po co? ŻYCZĘ CALINECZCE WESOŁYCH ŚWIĄT I DOGŁĘBNEGO SPOJRZENIA WE WŁASNE SUMIENIE!
    Ja jestem dumna z tego, co dzieje się w naszym Ostrowie i ostrowskiej oświacie i życzyłabym sobie, aby ludzie potrafili to docenić. Jestem dumna z naszego miasta, a CALINECZKĘ SZCZERZE POTĘPIAM. i Mam nadzieję, że nie tylko ja!
    IAH

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick