Przebito barierę 20 tysięcy zakażeń. Duży wzrost także w regionie

16
24 239 nowych zakażeń i 463 zgony - tak przedstawia się środowy raport Ministerstwa Zdrowia. Zakażeń koronawirusem przybywa w bardzo szybkim tempie. Liczby rosną także na terenie południowej Wielkopolski: powiat ostrowski (57/0), krotoszyński (29/1), Kalisz (28/0), powiat jarociński (21/0), kępiński (17/0), pleszewski (12/0), ostrzeszowski (7/0) i kaliski (6/0).

W ciągu doby wykonano ponad 96,8 tys. testów na koronawirusa.

powiat/miasto dzienna liczba zakażeń dzienna liczba zgonów
jarociński 21 (94 wykonane testy) 0
kaliski 6 (88 wykonanych testów) 0
kępiński 17 (82 wykonane testy) 0
krotoszyński 29 (105 wykonanych testów) 1
ostrowski 57 (340 wykonanych testów) 0
ostrzeszowski 7 (59 wykonanych testów) 0
pleszewski 12 (66 wykonanych testów) 0
Kalisz 28 (151 wykonanych testów)
0
redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

16 KOMENTARZE

  • Dzięki szczepieniom w naszym regionie na 180 zakażeń mamy tylko jeden zgon ; więc chyba ,,P ,, nie trafiłaś z argumentami .

  • I nie będzie żadnych ograniczeń mówili. Co te maseczki dają pod nosem. Albo noszone miesiąc i dłużej. W brudnej kieszeni trzymane. Wirusy są nie od dziś. Nie szczepilam się i nie będę. Moi rodzice również. Wszyscy zdrowi. Rzadko ktoś choruje. Nawet na grypę. Nie pamiętamy kiedy.

 1. nie będzie przywilejów dla zaczepionych bo pis się boi spadku poparcia. Ważniejsze od zdrowia i życia ważniejsze jest dla nich wygranie kolejnych wyborów….
  Po raz trzeci chcą wygrać na jakiejś tragedii…
  najpierw Smoleńsk i obiecanki czego to nie udowodnią…
  potem ponowne wybory w czasie pandemii i straszenie jak to będzie źle jak zostaną odsunięci od władzy
  teraz kryzys emigracyjny i ponowne straszenie i wmawiane ludziom że tylko oni są gwarantem szczelności granic….
  Nikt już nawet nie wypowiada się w sprawie covid19 bo to zeszło na drugi plan… teraz liczy się granica…

 2. Podoba mi sie jak są traktowani ludzie którzy przychodzą do punktu pobierania wymazu, stoją w kolejce na dworze na zimnie jak pada to na deszczu. Brawo szpital tak trzymać niech ludzie wiedza gdzie jest ich miejsce w szeregu, niech sie hartują.

 3. Parę zakażeń i odgradzano kierowców od pasażerów, ograniczano liczbę miejsc. A teraz-hulaj dusza. Maseczka to rzadkość w autobusie.

 4. Jak każdy będzie myśleć tak jak antyszczepionkowcy… to zgoów będzie coraz więcej i zachorowań/ wszyscy na nie -szczepieniom- jak już po fakcie niektórzy z Was trafią na oriom- to wtedy nawrócenie.

  • W 2023 maja się zakończyć badania nad szczepionkami. Wtedy się zaszczepie. Szczepilam się nie na jedną chorobę . Ale czymś wyprodukowany w pół roku nigdy w życiu

 5. Do Corona i Masztalski. Głupoty piszecie. u mnie w pracy na 41 osób , 40% nieszczepionych czyli 16 osób reszta szczepiona . Ale nikt nie choruje . Stosujcie profilaktykę zdrowotną , suplementy ,cynk, D3 , to nie załapiecie tego świństwa. Nikt wtedy na żaden oiom nie trafi jak wam „Corona prorokuje” Wiadomo że zawsze są wyjątki od reguły. Corona i Masztalski poszukajcie z dziś z Interii, w Niemczech po tej waszej szczypawce po dwóch dniach zmarł 12 letni chłopiec. Oczywiście nie doszukano się związku ze szczepionką . A JAKŻE !!!! chcielibyście aby tak skończyły wasze dzieci Corona i Masztalski ???

 6. Jakoś po statystykach nie widać żeby szczepionki były skuteczne. W zeszłym roku 17 listopada było w Polsce 19152 osoby pozytywnie zdiagnozowane i nikt nie był zaszczepiony, mamy rok 2021 ponad 50% zaszczepionych 17 listopada 24241 pozytywnie zdiagnozowanych. Można powiedzieć ze to wina pozostałych 50% co sie nie zaszczepiła tak jak mówią media ściekowe. Wiec weźmy zobaczmy jak to wygląda na Gibraltarze który był kiedyś dawany jako przykład do naśladowania bo tam jest wszczepione 99% społeczeństwa. 17 listopada 2020 8 pozytywnych przypadków, rok 2021 17 listopada 87 pozytywnych przypadków. Wiec gdzie jest ta skuteczność tych preparatów.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick