Przebadaj kości – osteobus Fundacji NEUCA w Ostrowie

1
Fundacja NEUCA dla Zdrowia rozpoczęła kolejny cykl bezpłatnych badań profilaktycznych, tym razem poświęconych osteoporozie. Mobile centrum badań pojawi się 6 listopada w Ostrowie Wielkopolskim. Wykwalifikowany personel medyczny oceni poziom gęstości kości mieszkańców miasta i udzieli porad w zakresie profilaktyki.

Ponad 200 milionów ludzi na całym świecie choruje na osteoporozę. W Polsce problem ten może dotyczyć nawet 3 mln osób i liczba ta będzie jeszcze rosnąć ze względu na starzejące się społeczeństwo. Pomimo dużego zagrożenia jej wystąpienia, wciąż wielu Polaków nie stosuje się do zaleceń profilaktycznych, a osteoporoza jest u nich często wykrywana w późnym stadium choroby.

Wczesne rozpoznanie osteoporozy pozwala na wdrożenie odpowiedniego postępowania leczniczego. W odpowiedzi na tę potrzebę Fundacja NEUCA dla Zdrowia, współpracująca z aptekami działającymi w ramach programu PARTNER+, rozpoczyna akcję bezpłatnych badań gęstości krwi. Densytometria umożliwia wykrycie osteoporozy we wczesnym stadium rozwoju a także pozwala na monitorowanie leczenia i określenia stopnia zaawansowania choroby. Polecana jest osobom po 40 roku życia, u których w rodzinie występowała osteoporoza jak również wszystkim kobietom po 50 roku życia i mężczyznom po 55 roku życia.

Badanie trwa około 7 minut i wykonywane jest przez wykwalifikowany personel, który wcześniej przeprowadza wywiad z pacjentem. Po jego zakończeniu, pacjent otrzyma wydrukowany wynik a także wskazówki dotyczące profilaktyki osteoporozy.

Z badania mogą skorzystać wszyscy zainteresowani. Jedynym przeciwwskazaniem do jego wykonania jest ciąża.

Osteobus będzie stacjonował w Ostrowie Wielkopolskim 6 listopada przy ulicy Asnyka 2A, między godzinami 10.00 a 16.00, przy siedzibie partnera akcji. Następnie ruszy do Lubonia. Udział w badaniu jest bezpłatny, wymagane są jednak wcześniejsze zapisy. Można ich dokonywać w okresie siedmiu dni przed planowanym badaniem pod tym samym adresem, gdzie odbywać się będą badania.

redaktor wlkp24.info
marcin.gebel@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

  1. Witam! Jestem emerytką z głodową emeryturą za 42 lata pracy i chciałabym skorzystać z bezpłatnych badań ale nie mam szans! bo Państwo lekarze każą robić takie badania na własny rachunek ale za co? za grosze które mamy na życie? A dlaczego 05 listopada jest informacja o bezpłatnych badaniach w dniu 06 listopada br.? To chyba zart! Pozdrawiam i życzę dużo zdrowia ogłaszającym! Pozdrawiam Aniela

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick