Prywatne stacje telewizyjne w obronie abonentów [OŚWIADCZENIE]

3
Checking a document in office
Ogólnopolska Konferencja Operatorów Komunikacji Elektronicznej, która odbywa się w Sopocie owocuje porozumieniami przedstawicieli mediów i telekomunikacji w zakresie zmian w ustawie o radiofonii i telewizji. W Państwa ręce oddajemy oficjalne oświadczenie w sprawie projektu ustawy o opłatach abonamentowych.

Ponad 500 przedstawicieli firm sektora mediów, telekomunikacji i komunikacji szerokopasmowej bierze udział w trwającej do jutra Ogólnopolskiej Konferencji Operatorów Komunikacji Elektronicznej w Sopocie. Znaczna część dyskusji skupia się wokół planowanych zmian w ustawie o opłatach abonamentowych oraz ustawie o radiofonii i telewizji z dnia 10 maja 2017 roku.

Planowane zmiany dotyczą udostępniania przez prywatnych operatorów sieci telekomunikacyjnych i stacji kablowych danych klientów. W praktyce oznacza to, że media publiczne będą miały dostęp do danych osobowych abonentów i ich wywiązywaniu się z opłat abonamentowych.

W odpowiedzi na zmiany ustawowe, Sekcja Telewizji Lokalnych w Polsce wydała oświadczenie, którego treść brzmi następująco:

Wspieramy ideę mediów publicznych i popieramy finansowanie ich działalności z abonamentu. Sprzeciwiamy się natomiast stanowczo projektowi ustawy, który godzi w prawo naszych widzów do ochrony ich danych osobowych. Państwo dysponuje wszystkimi koniecznymi narzędziami i rejestrami, które umożliwiają realizację obowiązku powszechnej opłaty abonamentowej bez dyskryminacji i naruszania praw naszych klientów.”

Pod oświadczeniem podpisali się przedstawiciele izby samorządu gospodarczego mediów i telekomunikacji oraz operatorzy i nadawcy telewizji płatnej, w tym przedstawiciele Przedsiębiorstwa PROMAX oraz Telewizji Proart w Ostrowie Wielkopolskim.

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

  1. 1
    1

    Szkoda, że Promax ma zupełnie inne podejście do wydawania danych abonentów po adresie IP swoich abonentów – również nie przestrzegających prawa.

  2. 2
    1

    I co po tym oświadczeniu skoro ta władza ma w d… prawo, konstytucję, wnioski o referendum, ochronę danych osobowych, zgody na udostępnianie tych danych itp. Ktoś się tym przejmie? Ta władza tak jak PZPR jest ponad wszystkim

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick