Prowadzili auto na zmianę. Mieli ponad trzy promile alkoholu

0
Jarocińska policja poinformowała o kolejnym zatrważającym zdarzeniu, które miało miejsce na drogach w regionie. W godzinach popołudniowych świadek zauważył, jak jadący volkswagenem golfem mężczyzna miał problemy z zawróceniem auta. Kiedy już udało mu się wykonać manewr, jechał całą szerokością jezdni. Szybko została wezwana policja.

W pewnym momencie zgłaszający zauważył jak pasażer podtrzymując kierowcę pomaga mu usiąść w fotelu pasażera a sam siada na miejscu kierowcy i odjeżdża. Chwilę później pojazd ponownie się zatrzymał a na wskazane miejsce przybył patrol policji – mówi mł. asp. Agnieszka Zaworska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie.

Autem podróżowała trójka mieszkańców gminy Żerków. Za kierownicą siedzieli 33-letni i 39-letni mężczyźni. Obaj mieli od 3,3 do 3,4 promila alkoholu we krwi. Za swój czyn odpowiedzą przed sądem.

To niestety nie pierwszy przypadek kompletnej bezmyślności. Akcje prewencyjne policji przynoszą pozytywny skutek, jednak wciąż trudno wyeliminować  problem prowadzenia pojazdów pod wpływem alkoholu.

redaktor wlkp24.info
marcin.gebel@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick