Prowadził z zakazem, narkotykami i pod wpływem alkoholu

0
37-letni mieszkaniec gminy Jarocin odpowie za kierowaniem pojazdem pomimo zakazu sądowego, posiadanie narkotyków oraz jazdę pod wpływem alkoholu. Zarzut posiadania środków odurzających usłyszała także jego 24-letnia pasażerka.

Funkcjonariusze z jarocińskiej komendy zauważyli, że jeden z kierowców na ich widok zjeżdża na pobocze. Po sprawdzeniu okazało się, że samochód prowadził mężczyzna z wyrokiem za posiadanie narkotyków. – Kierowcę rozpoznał jeden z policjantów. Kilka miesięcy temu tego samego mężczyznę zatrzymał w związku z posiadaniem narkotyków – informuje mł. asp. Agnieszka Zaworska z jarocińskiej komendy.

Badanie alkomatem wykazało, że kierujący miał w wydychanym powietrzu 0,34 promila alkoholu. Jego pasażerka była trzeźwa. – Funkcjonariusze znaleźli w samochodzie także narkotyki. Ze wstępnych badań wynika, że jest to marihuana oraz amfetamina – dodaje Zaworska.

Ponad to kierowca posiadał sądowy zakaz kierowania pojazdami. – Zatrzymanemu grozi do trzech lat więzienia. Odpowie za niezastosowanie się do orzeczonego zakazu prowadzenia pojazdów, jazdę pod wpływem alkoholu oraz posiadanie narkotyków. 24-letniej pasażerce postawiono zarzut jedynie za posiadanie – informuje rzeczniczka jarocińskiej policji.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick