Protestowali pod sądem w 550. rocznicę parlamentaryzmu [ZDJĘCIA]

27
Fot. Organizatorzy protestu
13 lipca przypadła 550. rocznica polskiego parlamentaryzmu. Grupa przeciwników reform sądowych Prawa i Sprawiedliwości postanowiła po raz kolejny wyrazić swoje niezadowolenie i wziąć udział w pikiecie pod Sądem Rejonowym w Ostrowie Wielkopolskim.

Jak podkreślali uczestnicy protestu, ich zdaniem Prawo i Sprawiedliwość „niszczy demokrację, Konstytucję RP i parlamentaryzm”. „Nowy organ” zwany Krajową Radą Sądownictwa rozpoczął polityczną akcję usuwania niezawisłych sędziów! Pojawił się także projekt ustawy autorstwa posłów PiS przyspieszający wybór nowego I Prezesa Sądu Najwyższego. Pamiętajmy, to Sąd Najwyższy będzie rozstrzygał m.in. o ważności wyborów w Polsce! Powtórzyliśmy po raz kolejny nasze głośne wezwanie: „Wolne Sądy! Wolne Wybory! Wolna Polska”. Parafrazując Konstytucję Nihil novi z roku 1505 powtórzyliśmy głośno:”nic o nas bez nas”! – mówi Jerzy Wójcicki, jeden z uczestników pikiety.

ZOBACZ TEŻ: Protest rolników w Warszawie. Czy doszło do zmowy cenowej?

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

27 KOMENTARZE

  • Widzisz naukowcy,ci ludzie pamiętają jak wygląda system jednopartyjny i konsekwencje odczuli na własnej skórze.Młodzież się obudzi jak będzie za późno.Na razie młodzież woli grilla,koncerty na Piaskach i piwo w knajpce na Rynku.

  • oj tak Klimek, Nurek (szarpidruty) itd.. sama młodzież ,praca ich się nie imała tylko przewodnia siła narodu……

 1. SLD i PO pod Sądem. Nie ośmieszajcie się obrońcy tzw. „NADZWYCZAJNEJ KASTY”. Tłumy niesamowite :)))))))))))))))))))))))))

 2. Co to, są za sądy i wymiar sprawiedliwości? Jestem rolnikiem przyszła do mnie firma skupujaca bydło, i dotej pory nie zapłacili. Spraw zgłoszon na policji w prokuraturze i nic. I to jest wymiar sprawiedliwości. Prezes Kaczyński wszystkich powinien wymienić.

 3. Podziwiam za wytrwałość i niezłomność.
  Albo obronimy standardy europejskie praworządności, albo trafimy prosto w ręce naszego odwiecznego „wschodniego przyjaciela”. Trzeciej drogi NIE MA!

  • Tak brońcie „Nadzwyczajnej kasty”, nie ma co. Chyba nigdy nie mieliście sprawy w sądzie, albo nie byliście na otwartej rozprawie dla publiczności to proponuje się przejść i zobaczyć jak jest arogancja sędziów jakby nie wiadomo kim byli i za co się mieli. Przejdźcie się na rozprawę i sobie zobaczcie z jaką butą są zwykli ludzie traktowani.

  • Jak wymienią sędziów na swoich to dopiero cymbale zobaczysz czym to grozi dla zwykłego człowieka. Za komuny nie do pomyślenia było, żeby zwykły człowiek wygrał z państwem, z partyjniakiem czy instytucją. A jeśli to były wyjątkowe przypadki. Jak pis dorobi się swoich sądów to zobaczysz jakie będą wybory i ich zatwierdzanie przez sąd najwyższy. Że też ludzie dają sobie robić wodę z mózgu. Ktoś, kto przeżył komunę wie o czym mówi i czego się obawia, głupi i część młodych wierzy wychowanym, dobrze ustawionym w komunie „reformatorom” jak Kaczyński, że oni coś robią w interesie szarych ludzi. Dali 500+ i wystarczy!

 4. Jeśli nie rozumiesz, dlaczego ci ludzie tam stoją, a na dodatek im ubliżasz, to znaczy że nie tylko jesteś idiotą ale i chamem.

  • W żadnym wypadku tym ludziom nie ubliżam w przeciwieństwie do ciebie.Co tym swoim zachowaniem prezentują?Po ilości osób widać czy mają rację,czy nie.

  • Niech sobie protestują, mają do tego prawo obywatelskie. Ich protest jest najlepszym przykładem, że w Polsce zasady demokracji obowiązują i mają się bardzo dobrze. Brawo PiS i dla prezesa Kaczyńskiego, że reformuje ten zepsuty system Wymiar Sprawiedliwości.

 5. Jak ktoś chce z siebie samego robić kabaret i się ośmieszać, to niech sobie to robi w myśl Rzymskiej zasady Volenti non fit iniuria (łac. Zrobiłeś z własnej woli, to nie dzieje ci się krzywda).

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick