Protest Komorników Sądowych w całym kraju. „Mogło to spotkać każdego z nas”

0
Fot. Pixabay
Komornicy Sądowi w całym kraju protestują. To pokłosie tragicznych wydarzeń, do których doszło kilka dni temu w Łukowie. Tam 42-letnia komornik - jak informuje rp.pl - została zaatakowana we własnej kancelarii przez nożownika. To wstrząsnęło środowiskiem, które postanowiło działać.

Do tragedii doszło 18 listopada. Wiadomość o ataku na komornik i śmierci kobiety obiegła całą Polskę. Wydarzenia, które rozegrały się w Łukowie, wstrząsnęły środowiskiem komorników. „Łączymy się myślami z Rodziną Naszej Koleżanki, mając jednocześnie świadomość, iż mogło to spotkać każdego z nas. Jako komornicy sądowi uważamy, że niezbędna jest nasza stanowcza reakcja na ten bestialski czyn” – czytamy w komunikacie opublikowanym na stronie Krajowej Rady Komorniczej.

Poinformowali w nim o proteście „przeciwko wszelkim przejawom agresji wobec komorników sądowych i ich pracowników”. Dlatego zdecydowali się na protest w poniedziałek, 21 października, a także w dniu pogrzebu ich koleżanki. W tym czasie „kancelarie pozostaną zamknięte i nie będą wykonywać żadnych czynności o charakterze zewnętrznym, jak na przykład, odbieranie poczty, dokonywanie przelewów, wydawanie zaświadczeń itp., a przez cały tydzień nie będziemy przyjmować stron postępowań” – podkreślili komornicy.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick