Prosto pod okiem kamery podjechał pod kontener i wyrzucił z bagażnika opony

15
Fot. Straż Miejska Ostrów Wielkopolski - nieoficjalnie
Mężczyzna, który zaparkował pod kontenerem na jednym z osiedli w Ostrowie Wielkopolskim (okolice ul. Strzeleckiej) i wyrzucił z bagażnika opony, wpadł w ręce strażników miejskich. Municypalni zauważyli go dzięki kamerze monitoringu. Ta zarejestrowała wizerunek oraz numer rejestracyjny pojazdu. Sprawca nielegalnego procederu został ukarany mandatem.

Parking przy ul. Strzeleckiej w Ostrowie Wielkopolskim i tamtejsze kontenery na odpady to dobrze znana strażnikom miejskim lokalizacja. Niejednokrotnie podrzucano tam śmieci, zamiast bezpłatnie wywieźć je na PSZOK (Punkt Selektywniej Zbiórki Odpadów Komunalnych). Jedną z tak właśnie postępujących osób nagrała kamera monitoringu. Miało to miejsce w rejonie skrzyżowania ul. Strzeleckiej i Al. Solidarności.

Jak ustalili municypalni, była to osoba niebędąca mieszkańcem pobliskiego osiedla. Zdaniem strażników miejskich to coraz częstszy proceder w ostatnim czasie. „Kierowca po zaparkowaniu pojazdu i założeniu rękawiczek, wyjął z bagażnika opony i porzucił je pod kontenerami na odpady. Następnie wsiadł pośpiesznie do pojazdu i oddalił się z tego miejsca. Na podstawie zapisu monitoringu ustalono markę pojazdu, jego kolor, numery rejestracyjne i oczywiście wizerunek »kierowcy«, sprawcy wykroczenia, wobec którego na podstawie obowiązujących przepisów w zakresie gospodarki odpadami zastosowano wysoki mandat karny” – informują Strażnicy Miejscy z Ostrowa Wielkopolskiego.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

15 KOMENTARZE

    • A ty będziesz za to płacił ????, bo w takim właśnie wypadku opłatami obciążani są mieszkańcy spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych. A wystarczyło pojechać na PSZOK i oddać za darmo, no chyba, że się prowadzi biznes związany z wymianą opon albo warsztat samochodowy no to po oddaniu 4 szt. w roku więcej już oddać za darmo nie można no to lepiej podrzucić do kontener innym niech się martwią a u siebie na posesji i w garażu mieć czyściutko. I dlatego dobrze zrobili, jak masz swój dom czy posesje to sobie te śmieci trzymaj u siebie.

  1. I bardzo dobrze, że go namierzyli. Tam jest jeden syf, bo te graty wyrzucają mieszkańcy spoza osiedla a nawet Ostrowa. W końcu robią z tym porządek!!

    • Panowie siedzą w kontenerze (jeden drzemie) na placu pustka i magiczne pytanie: „był pan umówiony?” Ostrowski EKOABSURD.

  2. Pan kierownik z ul. Staroprzygodzkiej żąda od każdego klienta dokumentu tożsamości. Jeżeli ta osoba go nie posiada jest nieprzyjemny, bo nie każda osoba o tym wie. Na stronie internetowej nie ma o tym informacji. Jeżeli ktoś się nie nadaje na to stanowisko to powinien zmienić pracę

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick