Projekt unijny w Trójce

0
Nauczyciele Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Krotoszynie mieli przyjemność realizowania projektu unijnego - Erasmus + Akcja: Mobilność kadry edukacji szkolnej: „Języki obce przepustką do rynków Europy", na realizację którego szkoła otrzymała środki unijne w wys. 18.853,00 EUR.

Projekt realizowany był od 1 czerwca 2016 r. do 30 września 2017 roku. Głównym założeniem jego realizacji było podnoszenie kwalifikacji nauczycieli w zakresie doskonalenia zawodowego w dziedzinach takich jak: hotelarstwo, gastronomia, wiedza elektryczna, sport-rekreacja – zdrowy tryb życia, historia i wiedza o kulturze oraz język obcy zawodowy. Zdobyte podczas projektu umiejętności i wiedza, zostały przekazywane dalej uczniom podczas lekcji branżowych z wykorzystaniem fachowego słownictwa w języku obcym.

Umiejętności zawodowe w połączeniu z dobrą znajomością języków obcych są gwarantowaną przepustką do rynków Europy.

W zagranicznych dwutygodniowych kursach językowych, udział wzięło łącznie siedmiu nauczycieli. Kursy odbywały się między innymi w Wielkiej Brytanii, Irlandii, na Malcie, w Niemczech oraz w Hiszpanii. Dzięki nim nauczyciele z Trójki nabyli umiejętności mówienia, pisania, rozumienia ze słuchu oraz czytania w takich językach obcych jak: angielski, niemiecki i hiszpański.

W projekcie uczestniczyło ponad 150 uczniów.

Rezultatem tego projektu jest nawiązanie współpracy z restauracjami i hotelami w Hiszpanii, na Malcie oraz w Niemczech a także ze szkołą w Wielkiej Brytanii – Oxford International Language School. W ramach tego projektu młodzież wzięła udział w wyjeździe kulturowym na Maltę, odbyła miesięczne i dwumiesięczne praktyki zawodowe w hotelu na wyspie Uznam. Poza tym brała udział w konkursach, projektach i warsztatach zawodowych z dziedziny elektryki i elektroniki, wychowania fizycznego propagującego zdrowy tryb życia, hotelarstwa i gastronomii oraz języków obcych.

Projekt upowszechniony został podczas Dnia Europy 16.05.2017 r. w telewizji lokalnej Proart (http://tvproart.pl/v/10330) oraz na stronie wlkp24.info.

Dzięki otrzymanym środkom unijnym szkoła wzbogaciła swoją bazę dydaktyczną, dysponuje dobrze wyszkoloną kadrą specjalistów, którzy swoje nabyte w trakcie projektu umiejętności przekazują uczniom Trójki podnosząc jakość ich kształcenia.

Projekty unijne stwarzają wiele możliwości – także realizują marzenia.

 

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick