Projekt Laboratorium dla III LO zakończony sukcesem

0

U schyłku ubiegłego roku szkolnego uczniowie i nauczyciele III Liceum Ogólnokształcącego w Ostrowie Wielkopolskim przystąpili do konkursu: „30 laboratoriów na 30-lecie Adamedu”. W rywalizacji wzięło ponad 300 szkół z całej Polski. Spośród uczestników w głosowaniu internetowym wyłoniono 100 finalistów. III LO znalazło się na I miejscu.

W październiku 2016 roku komisja konkursowa wyłoniła 30 laureatów. III LO uzyskało nagrodę w postaci 10.000 złotych na wyposażenie pracowni biologicznej i chemicznej. Przy wsparciu starostwa powiatowego nagroda została powiększona o kwotę niezbędną do pełnego wyposażenia obu pracowni. Dzięki pozyskanym środkom szkoła dysponuje w pełni wyposażonymi salami lekcyjnymi, zasobnymi w szkło laboratoryjne, odczynniki, mikroskopy, modele poglądowe i plansze. Pracownia chemiczna wzbogaciła się również o nowe meble i stoły laboratoryjne odporne na działanie odczynników chemicznych.

Tak wyposażona pracownia pozwala w pełni na realizację treści podstawy programowej z chemii i biologii, nie tylko w zakresie teoretycznym, a przede wszystkim w zakresie zdobywania umiejętności praktycznych – mówi Katarzyna Więcławik, nauczycielka chemii w III LO.

Firma Adamed zachęcała do udziału w konkursie hasłem: Szkolne lekcje chemii, biologii czy fizyki bez doświadczeń są jak kurs na prawo jazdy bez samochodu. Nauczyć się podstaw niby można, ale frajdy nie ma w tym żadnej. Cała zabawa i potęga edukacyjna w naukach ścisłych drzemie w eksperymentowaniu.

III LO przyłącza się do tej opinii i serdecznie dziękuje wszystkim przyjaciołom szkoły za wsparcie, życzliwość i oddane głosy.

redaktor wlkp24.info
poczta@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick