Profesor Koszarek ratuje Zastal. Koronacja mistrza odłożona

10
Jeden z najlepszych meczów ostatnich lat obejrzeli kibice Energa Basket Ligi we wtorkowy wieczór. Arged BM Slam Stal wygrywając dzisiejszy mecz mogła zapewnić sobie pierwszy w historii tytuł mistrza Polski, Enea Zastal BC Zielona Góra postawiła się jednak w Arenie Ostrów i dopiero po dwóch dogrywkach wyszarpała drugie zwycięstwo w tej serii. Bohaterem zielonogórskiej drużyny był 37-letni Łukasz Koszarek, który rzucił 25 punktów, miał także 8 asyst. W zespole z Ostrowa kapitalne zawody kolejny raz zagrał Jakub Garbacz - autor 27 punktów. Kolejny mecz w czwartek o godzinie 19:30.

Enea Zastal BC Zielona Góra – Arged BMSlam Stal Ostrów Wielkopolski 105:101 po dwóch dogrywkach (26:28, 26:21, 23:20, 14:20, 16:12)
Enea Zastal BC: Łukasz Koszarek 25, Rolands Freimanis 21, Kris Richard 19, Janis Berzins 10, Skyler Bowlin 6, Cecil Williams 5, Filip Put 4.
Arged BMSlam Stal: Jakub Garbacz 27, Trey Kell 23, James Florence 23, Chris Smith 9, Mark Ogden 9, Denzel Andersson 6, Josip Sobin 2, Jarosław Mokros 2.

marcin.gebel@tvproart.pl

10 KOMENTARZE

1. 21
    2

Gratulacje za ambicje i wole walki do końca – zabrakło trochę szczęscia. wielkie emocje do końca. Powodzenia w kolejnym meczu – jesteście Wielcy – wyśmienita gra obu zespołów !

2. 9
    27

Dobry tytuł panie Marcinie. Koronacja mistrza odłożona w czasie. Mistrz musi jeszcze tylko wygrać dwa mecze i już. Teraz już pójdzie z górki. W czwartek mistrz wygra bez dogrywki, zdecydowanie. i po stanie 3:3 zdecyduje ostatni mecz w sobotę. Mistrzem sprawiedliwie zostanie Zastal!!! Bez tych kombinacji z bańką, stadem kibiców na hali, mimo tych dziwnych decyzji sędziów co to sędzia stojący metr obok pokazuje piłkę dla Zastalu, a dwaj pozostali wpatrzeni w ekran widzą muśnięcie piłki przez spodenki koszykarza Zastalu i dają piłkę BM. To dopiero aptekarskie sędziowanie.

• 6
      4

To jest wróżenie z kart. Wynik rywalizacji jest nieprzewidzialny. Zamiast się cieszyć poziomem meczów, to dyskutuje się o miejscu zawodów, decyzji sędziów i tam takich bzdetach. Obie drużyny prezentują podobny poziom i o wyniku rywalizacji decydują niuanse i dyspozycja dnia.

• 2
      2

Ewentualny 7 mecz nie w sobotę a w piątek o 19.30. Z kibicami na trybunach zgoda – przegięcie i w czwartek nie powinno tego być. Ale kwestionowanie sędziowania i sugerowanie, że Stal ma sędziów po swojej stronie to już przesada.
      Decyzje czasami są kontrowersyjne, ale tak w jedną jak i w drugą stronę.

3. 5
    3

Koszmarek ! wygrał lepszy w 5 meczu niestety ale w dogrywce florence – garbacz 0/9 ! każdy ma nóż na gardle dyspozycja dnia zdecyduje kto wygra to mistrzostwo mimo wszystko stawiam 4 – 2 ! Hey Stal

4. 10
    5

Ponieważ nie oglądałem do końca meczu, mam pytanie do wiernych kibiców STALówki – ilu wychowanków Stali zagrało w meczu i ile w sumie zdobyli punktów ? Będę wdzięczny za wyczerpującą odpowiedź.