Próchnica zbiera żniwo

0
Bolą cię stawy, masz silne bóle głowy i zatok? Sprawdź stan swojego uzębienia. Każdy nieleczony ząb jest potencjalnym ogniskiem zapalnym – alarmują lekarze stomatolodzy. Aż 90% społeczeństwa ma próchnicę. Problem ten dotyczy też dzieci.

„Próchnica to choroba zakaźna, w przebiegu której tkanki tworzące zęby ulegają zniszczeniu. Bezpośrednio odpowiadają za to bakterie bytujące w płytce nazębnej, pośrednio także nasz tryb życia” – mówi Anita Trzepacz – lekarz stomatolog. Dbanie o jamę ustną i stan uzębienia bardzo ważny jest zwłaszcza w przypadku najmłodszych. Nie od dziś wiadomo, że lepiej zapobiegać niż leczyć. W profilaktyce i leczeniu zębów najmłodszych ostrowian mają pomóc teraz otwarte dwa tygodnie temu gabinety stomatologiczne w dwóch szkołach w Ostrowie. Oprócz leczenia zębów w ramach NFZ uczniowie mogą liczyć na porady z zakresu np. poprawnego szczotkowania zębów.

Więcej na temat nowych gabinetów stomatologicznych w ostrowskich szkołach jak i leczeniu zębów najmłodszych ostrowian w najnowszym odcinku programu „Grunt To Zdrowie”. Premiera już dziś na antenie Telewizji Proart o godz. 18:40. Powtórka w sobotę o godz. 12:45 i w niedzielę o godz. 12:30.

redaktor wlkp24.info
anna.grzesiak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick