Problemy finansowe firmy NextBike Polska. Co z rowerami miejskimi?

3
Fot. UM Ostrów
Rowery miejskie, które można spotkać na ulicy Ostrowa Wielkopolskiego należą do firmy NextBike Polska. Firma zanotowała bardzo duży spadek przychodów, co spowodowało bardzo duże problemy finansowe. Zarząd spółki podjął decyzję o złożeniu wniosku o otwarcie przyspieszonego postępowania układowego. Mieszkańcy Ostrowa zaczynają zastanawiać się, czy w związku z problemami firmy, rowery miejskie nie znikną z ulic miasta.

Rower Miejski funkcjonuje w Ostrowie Wielkopolskim od listopada 2017 roku. Od samego początku jednośladami zajmowała się firma NextBike Polska. Z powodu epidemii firma zanotowała bardzo duży spadek finansowy i zaczęły się problemy. Zarząd spółki zdecydował o złożeniu wniosku o otwarcie przyspieszonego postępowania układowego. Oznacza to, że jest zagrożona niewypłacalnością. Firma zapewnia jednak, że będzie działać i nic się nie zmieni. – Zarząd Nextbike Polska S.A. podjął decyzję o złożeniu wniosku o otwarcie przyspieszonego postępowania układowego. Celem jest umożliwienie dalszego funkcjonowania roweru miejskiego w 39 systemach w Polsce. Zagrożenie niewypłacalnością to efekt pandemii wirusa SARS-CoV-2. Spowodowało to nagłe i niemożliwe do przewidzenia negatywne skutki finansowe dla spółki. Nextbike Polska S.A., podobnie jak wiele innych firm z branży transportowej, boryka się obecnie z gwałtownym spadkiem przychodów w związku z obowiązującym do 1 kwietnia do 5 maja br. zakazem korzystania przez użytkowników z rowerów miejskich. Dla naszych użytkowników nic się nie zmienia. Rowery miejskie w 39 systemach w Polsce będą funkcjonowały normalnie. Zarówno nam, jak i naszym wierzycielom oraz miastom, zależy na tym, żeby rower miejski, który stał się symbolem sukcesu, nowoczesności i ekologii, przetrwał zawirowania spowodowane pandemią i mógł dalej się rozwijać. Liczymy na wsparcie i współpracę władz miejskich tak, aby rower nie stał się pierwszą biznesową ofiarą pandemii w transporcie publicznym w Polsce – mówi Paulina Wójcicka z biura prasowego Nextbike Polska S.A.

CZYTAJ TEŻ: Burzliwa dyskusja nad nadaniem imienia sali sesyjnej. “Wyobrażam to sobie inaczej”

Uspokaja także Janusz Marczak, prezes Miejskiego Zakładu Komunikacji, który zajmuje się jednośladami z ramienia miasta Ostrowa. – Dla użytkowników systemu Ostrowski Rower Miejski  nic się nie zmienia. System publicznego roweru miejskiego będzie funkcjonowały normalnie. Mieszkańcy miasta dalej będą mogli korzystać z rowerów na takich samych zasadach jak do tej pory – informuje prezes.

Rower Miejski już od samego początku cieszył się w Ostrowie Wielkopolskim ogromną popularnością. Do dyspozycji jest teraz 121 jednośladów na 13 stacjach w mieście. Wszystkie są na bieżąco dezynfekowane z uwagi na panujący wciąż stan epidemii w kraju.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

  1. Może dla ciebie…. . Jak tobie się to nie podoba że w Ostrowie są rowery miejskie to nie korzystaj, nie musisz nawet na nie patrzeć . Inni chętnie skorzystają !!.

  2. 3
    1

    Rowery to był świetny pomysł-tylko w Ostrowie powinno się zadbać o przemyślane bezpieczne ścieżki rowerowe- nie kończące sięnp. nagle .Zamiast wydawać publiczne pieniądze np. na rewitalizacje (bez sensu) deptaku, czy inne bzdurne inwestycje lepiej wybudowac porządne ścieżki i zintegrowaną sygnalizację dla rowerzystów np. przy skrzyżowaniach itp.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick