Próba porwania pod Kaliszem? Policja prowadzi czynności

6
Fot. fotolia.com
Do próby porwania chłopca miało dojść w miejscowości Wolica, w powiecie kaliskim dokładnie w ten sam dzień, kiedy w Białymstoku uprowadzono 25-letnią kobietę i jej 3-letnią córkę. Sprawie z Wolicy przygląda się teraz Komenda Miejska Policji w Kaliszu. Wszystko jednak wskazuje na to, że wszystko mogło wyglądać zupełnie inaczej.

W dzień, kiedy uprowadzona została 25-letnia mieszkanka Białegostoku wraz z trzyletnią córką, w Polsce uruchomiono Child Alert. Aktywowany niezwykle rzadko, by w momencie zagrożenia trafił do jak największej liczby osób. Sprawa na szczęście skończyła się szczęśliwie i trzy dni później porwana kobieta i jej córka zostały odnalezione całe i zdrowe. Zatrzymano w tej sprawie dwóch mężczyzn, a jednym z nich był ojciec dziecka.

CZYTAJ: 3-letnia Amelka i jej mama odnalezione! Policja schwytała porywaczy

Kaliskie media informują o możliwej próbie porwania w podkaliskiej Wolicy. Historią za pośrednictwem mediów społecznościowych podzielił się ojciec chłopca, ostrzegając innych rodziców o grasujących porywaczach. Do małoletniego Kuby miał podjechać biały samochód marki Citroen C4 Picasso, a mężczyzna w nim siedzący, wabił chłopca do środka. Ten zaczął uciekać, a za nim ruszył biały samochód. Chłopak zdołał uciec, a kierowca odjechał.

Sprawa dopiero później została przekazana kaliskiej policji. Funkcjonariusze podchodzą do sprawy bardzo ostrożnie. – Prowadzimy czynności w tej sprawie. Wydarzenie o którym mowa, miało zbiec się w czasie z porwaniem do którego doszło w Białymstoku. Nikt jednak nie został porwany, nikomu nic się nie stało. Prosimy o zachowanie spokoju. Możliwe, że do żadnej próby porwania nie doszło, a rzeczywistość wygląda zupełnie inaczej. Fo tematu należy podejść ze spokojem – apeluje mł. asp. Anna Jaworska-Wojnicz, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

Jednocześnie policjanci apelują, że jeśli dojdzie do niepokojących rodziców sytuacji, w pierwszej kolejności należy zadzwonić pod numer 112 i tam zgłaszać swe obawy.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

6 KOMENTARZE

  1. a tego typa co od tygodni straszy Kalisz zamachami bombowymi,
    to już Policja złapała, czy nadal ich ten przestępca robi w ch*ja, jak dzieci ???

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick