Prezydium ma przewodniczącego. Marian Herwich na czele rady miejskiej

0
Radny Marian Herwich został wybrany nowym przewodniczącym rady miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego. Tym samym zrealizowane zostały zapowiadane przez opozycyjnych radnych zmiany. Przypomnijmy, kilkanaście dni temu dwunastu radnych opozycyjnych zapowiedziało swoisty "przewrót". W konsekwencji tych wydarzeń Jarosław Lisiecki, dotychczasowa głowa prezydium rady, złożył rezygnację.

Na dzisiejszej sesji rady miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego wybrano nowego przewodniczącego. Dziś obrady prowadzą jeszcze zastępcy dotychczasowego przewodniczącego Jarosława Lisieckiego: Lech Topolan i Michał Szmaj. Lisiecki podał się do dymisji tuż po tym, jak dwunastu opozycyjnych radnych zapowiedziało złożenie wniosku o odwołanie go z funkcji.

Głosowanie na przewodniczącego rady odbywa się w trybie tajnym. Przy obecnym układzie sił politycznych w radzie Herwich musiał uzyskać liczbę minimum 12 głosów poparcia i dokładnie tylu radnych oddało głos na Herwicha. 11 rajców było przeciwnymi jego kandydaturze. Zastępcy dotychczasowego przewodniczącego – Jarosława Lisieckiego, nie złożyli rezygnacji ze swoich stanowisk.

Marian Herwich startował w wyborach samorządowych na prezydenta w 2014 roku z KWW Ostrowskie Forum Niezależnych, ale odpadł w pierwszej turze uzyskując 4,6 proc. głosów.Na początku swojej kariery radnego współpracował z lewicą, później jako radny niezrzeszony. Jest absolwentem Akademii Sztabu Generalnego, emerytowanym pułkownikiem Wojska Polskiego. Był nauczycielem w II LO w Ostrowie Wlkp.

Całe obrady XXXVII Sesji Rady Miasta Ostrowa Wielkopolskiego można oglądać na żywo TUTAJ.

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick