Prezydent Kalisza prezesem stowarzyszenia. „To zmiana pokoleniowa”

0
Krystian Kinastowski został nowym prezesem Stowarzyszenia Samorządny Kalisz. Obecny prezydent tego miasta pełnił do tej pory obowiązki prezesa tej organizacji. Teraz mówi się, że to symboliczna "zmiana pokoleniowa" w stowarzyszeniu. Kinastowski wygrał październikowe wybory samorządowe na prezydenta Kalisza, czym zdobył całkowite poparcie członków zarządu.

Prezydent Kalisza Krystian Kinastowski, który do tej pory pełnił obowiązki prezesa Stowarzyszenia Samorządny Kalisz, został wybrany na pełnoprawnego prezesa tej organizacji. Głosowanie nad tym, kto ma objąć najważniejszą funkcję w stowarzyszeniu odbyło się podczas spotkania wigilijnego. Wtedy też zdecydowano, że prezesem honorowym zostanie Andrzej Rogowski, który przez 16 lat był prezesem Samorządnego Kalisza.

– Realny ster nad stowarzyszeniem Krystian Kinastowski objął już kilka miesięcy temu. Formalnie był on p.o. prezesa, ale to on był liderem, to on poprowadził organizację do wyborów, był twarzą i pomysłodawcą kampanii wyborczej, niezwykle skutecznej kampanii. To naturalne, że dla nas tu wszystkich zgromadzonych i dla wszystkich sympatyków Stowarzyszenia, to Krystian Kinastowski jest liderem – wyjaśnił Andrzej Rogowski.

ZOBACZ TEŻ: Kierownik kaliskiego schroniska złożył rezygnację

Jak podkreślił, zmiana na najwyższym stopniu organizacji to coś więcej niż tylko wybór prezesa. – To zmiana pokoleniowa, której twarzą jest 39-letni prezydent Kalisza – przyznał Rogowski.

Członkowie zarządu jednogłośnie przyjęli kandydaturę Kinastowskiego na to stanowisko. Krystian Kinastowski wygrał październikowe wybory prezydenckie pokonując siedmiu kandydatów w tym m.in. posła PiS Piotra Kaletę, a także byłego Komendanta Głównego Policji Zbigniewa Maja. W drugiej turze spotkał się z Dariuszem Grodzińskim (Koalicja Obywatelska). Pokonał go zdobywając 63,5 proc. głosów (21844).

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick