Prezydent Beata Klimek spotkała się ze sportowcami

2
Wczoraj w Forum Synagoga prezydent Beata Klimek nagrodziła najwybitniejszych sportowców, trenerów oraz działaczy za miniony już 2018 rok. Spotkanie zdominowali lekkoatleci Klubu Sportowego Stal LA. Nic dziwnego. Ostatnie kilka miesięcy było pasmem sukcesów młodych lekkoatletów z Ostrowa Wielkopolskiego. Nowy rok rozpoczął się jeszcze lepiej, dwa złote medale halowych mistrzostw Polski juniorów Natalii Benedykcińskiej i Patryka Wykroty zrobiły wrażenie na wszystkich.

Stal LA to jednak nie tylko wspomniana dwójka. Worek medali przywieziony z mistrzostw wielkopolski spowodował, że lekkoatleci najczęściej wychodzili wczorajszego wieczoru po nagrody.

Młodzi sportowcy ostrowskiego klubu nie mówią ostatniego słowa, chociaż jak sami twierdzą, próbują wykorzystać swoje pięć minut. Cieszy również fakt, że sukcesy przyciągają kolejną młodzież, która chce ciężko pracować i uprawiać dyscypliny królowej sportu.

Klub Sportowy Stal LA to w większości młodzi sportowcy w wieku juniora bądź młodzika. To sport w najczystszej postaci, nie zepsuty jeszcze dopingiem i pieniędzmi. Liczy się pasja i rywalizacja z innymi sportowcami.

Obok lekkoatletów sporą grupę stanowili przedstawiciele sportów walki. To od kilku lat już powszechny obrazek, ponieważ ostrowskie kluby rosną w siłę. Michał Grzesiak to już marka sama w sobie. Są jednak następcy, m.in. Jacek Jędraszczyk czy Olga Michalska, której wróży się wielką karierę. Mimo że w Ostrowie jest jedyną wojowniczką walczącą w formule MMA. Olga na treningach często musi sparować z mężczyznami. Wszystko ma oczywiście swoje plusy i minusy. Dzięki treningom z silniejszymi od siebie, później na zawodach czuje się pewniej.

Między innym Galom Octagon No Mercy sporty walki w Ostrowie Wielkopolskim rosną w siłę. Kibice dzięki temu zmieniają podejście do walk w klatce. To już nie tylko przelana krew w ringu, ale przede wszystkim wielkie widowiska.

Nie można zapominać o koszykarzach, którzy zdobyli w ostatnich miesiącach wicemistrzostwo kraju i Puchar Polski. Jest także Klub Piłki Ręcznej, czyli wylęgarnia młodych talentów, kluby piłkarskie oraz biegacze czy paralotniarze. Kibic w Ostrowie Wielkopolskim zawsze znajdzie coś dla siebie.

redaktor wlkp24.info
marcin.gebel@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

  1. Droga redakcjo, czy wiecie już o aferze związanej z panem Kuźmą, o tym wszystkim, jak to dużą fikcją wszystko było, o pozwie rodziców itd itp, zrobicie jakiś materiał, skoro tak go promowaliście?

    • Posiadamy pewne informacje, jesteśmy na etapie ich weryfikacji. Dopiero kiedy będą one sprawdzone i potwierdzone przez odpowiednie osoby, poinformujemy czytelników o faktach.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick