Prezydent Andrzej Duda przyjeżdża do Ostrzeszowa i Kępna

0
Prezydent RP Andrzej Duda fot. Andrzej Hrechorowicz/KPRP
Prezydent RP przybywa z wizytą do Ostrzeszowa i Kępna w poniedziałek 26 czerwca. Głowa państwa odwiedzi południową Wielkopolskę na zaproszenie miejscowych władz.

Najpierw – w godzinach popołudniowych – głowa państwa odwiedzi Kępno. Jak mówi nam burmistrz miasta i gminy Piotr Psikus, wizyta jest odpowiedzią na zaproszenie wystosowane przez władze Kępna w ubiegłym roku. – Prezydenta RP nie było u nas od 1924 roku – przypomina burmistrz.

Jak informuje Psikus, Andrzej Duda najpierw odwiedzi ratusz, a potem spotka się z samorządowcami, mieszkańcami i odwiedzi jeden z zakładów meblarskich, z których słynie Kępno . – To będzie dla nas okazja, żeby zaprezentować naszą gospodarność i przedsiębiorczość. U nas jest najniższe, zaraz po Poznaniu, bezrobocie w województwie wielkopolskim, Kępno jest dobrym miejscem do życia – podkreśla burmistrz.

Po wizycie w Kępnie prezydent RP zawita także do Ostrzeszowa – potwierdza w rozmowie z Wlkp.24.info zastępca burmistrza miasta i gminy Ostrzeszów Paweł Uścinowicz. Tu także Andrzej Duda spotka się z przedstawicielami samorządu oraz z mieszkańcami – na miejscowym rynku.

W związku z wizytą prezydenta Dudy mieszkańcy obu miast muszą się spodziewać utrudnień w ruchu, np. w Ostrzeszowie będzie zamknięty wjazd na rynek. – Liczę, że mieszkańcy zrozumieją to w ten jeden dzień – mówi Uścinowicz.

W ubiegłym roku Andrzej Duda odwiedził Pleszew:

redaktor wlkp24.info
poczta@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick