Prezes PGKiM w Krotoszynie z zarzutami. Burmistrz zabrał głos

1
W zeszłym tygodniu informowaliśmy o zatrzymaniu prezesa Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Krotoszynie. Marcinowi J. postawiono zarzut m.in. przyjęcia korzyści majątkowej. Zarzuty w tej sprawie usłyszały łącznie trzy osoby. Głos w sprawie ostatnich wydarzeń zabrał Franciszek Marszałek, burmistrz Krotoszyna.

Śledztwo prokuratury w tej sprawie trwało od kwietnia tego roku. Ostatecznie w ubiegłą środę doszło do zatrzymania prezesa krotoszyńskiej spółki w jego domu. On oraz dwie inne osoby zostały doprowadzone do prokuratury. – Prokurator Wielkopolskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Poznaniu przedstawił dwóm urzędnikom zarzuty żądania oraz przyjmowania korzyści majątkowych w łącznej wysokości 162 tysięcy złotych jednemu z nich oraz w łącznej wysokości 130 tysięcy złotych drugiemu, w zamian za korzystne dla przedsiębiorcy rozstrzyganie przetargów. Natomiast zatrzymany przedsiębiorca usłyszał zarzuty wręczenia korzyści majątkowych urzędnikom kwalifikowane z art. 229 par. 1 k.k. – informuje prokurator Ewa Bialik, rzecznik prasowy Prokuratury Krajowej.

Dwie osoby zostały aresztowane na okres trzech miesięcy. Wobec trzeciego z zatrzymanych prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego w kwocie 30 tysięcy złotych, dozoru policji oraz zakazu opuszczania kraju.

Głos w temacie głośnej, krotoszyńskiej sprawy zabrał Franciszek Marszałek, burmistrz Krotoszyna. Wydał on oficjalne oświadczenie:

Szanowni Państwo,

po spotkaniu z przewodniczącym rady nadzorczej Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o. w Krotoszynie mogę Państwa zapewnić, że zatrzymanie prezesa oraz jednego z pracowników spółki nie utrudnia ani nie zmienia jej bieżącej działalności. Istniejące przepisy zapewniają jej normalne funkcjonowanie. Obowiązki prezesa przejmuje członek zarządu wraz z osobą upoważnioną. Będziemy czekali na dalsze kroki, podejmowane przez właściwe organa w przekonaniu, że sprawa znajdzie odpowiadający stanowi faktycznemu finał. Bardzo Państwa proszę o powstrzymywanie się do tego czasu od komentarzy i ferowania przedwczesnych wyroków. Miejmy na uwadze, że według jednej z najważniejszych zasad prawa każda oskarżona osoba jest niewinna wobec przedstawianych jej zarzutów, dopóki wina nie zostanie jej udowodniona i stwierdzona prawomocnym wyrokiem sądu.

Burmistrz Krotoszyna
Franciszek Marszałek

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick