„Prezes Mrozek może jechać na wojnę. Niech walczy” [WIDEO]

0
Jednopunktowe zwycięstwo na wyjeździe to niezła zaliczka przed rewanżem w Ostrowie Wielkopolskim. Prezes ROW-u Rybnik zapowiada, że w niedzielę jego zespół jest gotowy na wojnę, żeby odrobić straty i awansować do wielkiego finału eWinner 1. Ligi Żużlowej. Ostrowianie jednak na żadną wojnę się nie wybierają, licząc po prostu na dobre spotkanie. Co ważniejsze – zwycięskie. Pierwszy bieg drugiego meczu półfinałowego pomiędzy Arged Malesą Ostrów, a ROW-em Rybnik o godz. 14:00.

Przewaga psychologiczna po stronie ostrowian, którzy w sezonie zasadniczym dwukrotnie pokonali ROW Rybnik. Prezes Krzysztof Mrozek w jednym z wywiadów zapowiada, że do Ostrowa Wielkopolskiego jedzie na wojnę, mówiąc o boju, którego żużlowy świat dawno nie widział. – My jesteśmy gotowi na normalny mecz. Wiadomo, że walczymy o finał, ale przygotujemy się normalnie, tak jak zawsze. Nie ma jakiegoś wielkiego ciśnienia. Prezes Mrozek może jechać na wojnę, jeśli jakieś pole znajdzie, to niech walczy – odpowiada kapitan Arged Malesy Ostrów – Tomasz Gapiński.

Jak mówi Grzegorz Walasek, Ostrovia ma bardziej wyrównany skład w tym momencie. Przewagę robią także juniorzy. W Rybniku 7+1 punktów wywalczył Jakub Krawczyk, a w środę z bardzo dobrej strony w finale Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski spisał się Jakub Poczta, który wywalczył osiem punktów. – Na początku nie mogłem w to uwierzyć, ale w końcu to do mnie dotarło, że to nie są żarty i nikt mnie nie wkręca. Jechałem do Częstochowy z zamiarem, żeby nie być ostatni, udało się zdobyć ósme miejsce, ale po trzecim biegu był apetyt, żeby utrzymać to piąte. Nie udało się, ale wynik chyba jest i tak w miarę dobry – tłumaczy Poczta.

Awizowane składy na niedzielny mecz:
ROW Rybnik:
1. Kacper Gomólski
2. Rune Holta
3. Siergiej Łogaczow
4. Wiktor Trofimow
5. Michael Jepsen Jensen
6. Mateusz Tudzież
7. Paweł Trześniewski

Arged Malesa Ostrów:
9. Nicolai Klindt
10. Tomasz Gapiński
11. Oliver Berntzon
12. Patrick Hansen
13. Grzegorz Walasek
14. Jakub Krawczyk
15. Sebastian Szostak

redaktor wlkp24.info
marcin.gebel@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick