„Prędkość” – ostrowska drogówka zapowiada kolejną akcję

1
W dniach 23 – 25 sierpnia na drogach województwa wielkopolskiego, przeprowadzone zostaną działania ukierunkowane na egzekwowanie przepisów dotyczących obowiązujących ograniczeń prędkości. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego ostrowskiej komendy zapowiadają, że akcja „Prędkość” przeprowadzona będzie również na drogach powiatu ostrowskiego.

Głównym założeniem działań „Prędkość” jest przypomnienie kierowcom o stosowaniu się do obowiązujących przepisów. Przestrzeganie ograniczeń wynikających ze znaków drogowych, ma niewątpliwie bezpośredni wpływ na ilość wypadków i kolizji.

Niestety, na naszych drogach nadal dochodzi do groźnych w skutkach zdarzeń drogowych, w których ludzie tracą zdrowie i życie. Ostrowscy policjanci podczas wzmożonych kontroli będą skrupulatnie egzekwować przestrzeganie obowiązujących przepisów.

Policjanci kontrolować będą zarówno samochody osobowe, jak również ciężarowe i motocykle. Zwracać będą również uwagę na bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego, w tym rowerzystów i pieszych, a także na obowiązek zapinania pasów bezpieczeństwa i zasady przewożenia dzieci w pojazdach.

 

redaktor wlkp24.info
marcin.gebel@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick