Prawie 150 tys. ludzi odwiedziło pleszewski aquapark [ZDJĘCIA]

0
Fot. pleszew.pl
Rekord pobity. Park Wodny "Planty" w Pleszewie cieszy się rosnącą popularnością. W 2017 roku odwiedziło go niewiele ponad 140 tys. osób, a w 2018 ta liczba wzrosła o ponad 4 tys., by zatrzymać się na 146 086 osobach. "To bardzo dobry wynik" - mówi Arkadiusz Ptak, burmistrz Pleszewa.

Dużym zainteresowaniem cieszą się także zajęcia nauki pływania dotowane z budżetu miasta. W pierwszym półroczu 2018 roku skorzystało z nich 689 uczniów klas IV do VII, a w kolejnych sześciu miesiącach było ich 651. – W Parku Wodnym „Planty” prężnie działają także sekcje pływackie, w których uczestniczyło 127 młodych pływaków. W ramach programu „Basen za średnią”, który jest formą wynagrodzenia dla najlepszych pleszewskich uczniów, wydano 1 185 karnetów – informują urzędnicy.

Miasto chwali się także statystykami dotyczącymi półkolonii. W ferie z Zimowej Akademii Sportu i Przygody skorzystało 130 dzieci, a latem zajęcia cieszyły się kilkukrotnie większym zainteresowaniem. Uczestników było bowiem 526.

ZOBACZ TEŻ: Quarium w Kępnie otwarty! Można się kąpać [WIDEO, ZDJĘCIA]

Qquaparki działają także m.in. w Kaliszu, Krotoszynie, Jarocinie i Ostrzeszowie. Mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego mogą na razie korzystać w swoim mieście jedynie z niekrytego basenu. Budowa aquaparku jest w planach. Temat ten wrócił ostatnio podczas kampanii wyborczej w 2018 roku. Wówczas pomysł budowy takiego obiektu padł z ust Beaty Klimek oraz Łukasza Mikołajczyka.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick