Pracownik szkoły chory na COVID-19. Przedszkolacy na kwarantannie!

2
Fot. Fusion Medical Animation / Unsplash
Jeden z pracowników Zespołu Szkół Publicznych nr 1 w Pleszewie został zakażony koronawirusem. Taką informację potwierdził burmistrz miasta. W związku z tym część przedszkolaków objęto kwarantanną. Sprawdź na wlkp24.info nowy raport Ministerstwa Zdrowia. Publikujemy aktualne informacje z regionu.

To pierwszy przypadek w Pleszewie po wznowieniu stacjonarnej nauki, kiedy stwierdzono u pracownika szkoły zakażenie koronawirusem. Decyzja Ministerstwa Zdrowia w sprawie powrotu uczniów klas I-III do szkół weszła w życie 18 stycznia 2021 roku.

Jak informuje burmistrz Pleszewa Arkadiusz Ptak, mowa o Zespole Szkół Publicznych nr 1 w tym mieście. “Informuję, że w placówkach oświatowych potwierdzono zakażenie Covid-19 jednego pracownika ZSP NR 1 w Pleszewie. Kwarantanną zostało objętych 15 przedszkolaków” – czytamy na fanpage’u włodarza.

Dzieci będą pod obserwacją. Wcześniejsze przypadki pokazały, że fakt iż opiekun został zakażony, nie oznacza to, że jego podopieczni również zachorują na COVID-19.

W skład Zespołu Szkół Publicznych nr 1 w Pleszewie wchodzą: Szkoła Podstawowa nr 1,  Gimnazjum nr 1 oraz Przedszkole w Marszewie i w Pleszewie przy ul. Szkolnej.

Poniżej przedstawiamy poniedziałkowe dane opublikowane przez Ministerstwo Zdrowia na temat nowych zakażeń koronawirusem w naszym regionie.

W ciągu doby wykonano ponad 21,6 tys. testów na obecność koronawirusa.

powiat/miasto dzienna liczba zakażeń dzienna liczba zgonów
jarociński 3 0
kaliski 2 0
kępiński 6 0
krotoszyński 1 0
ostrowski 8 0
ostrzeszowski 1 0
pleszewski 1 0
Kalisz 2 0

 

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

  1. Z artykułu wynika , że chory jest pracownik szkoły PONADPODSTAWOWEJ a na kwarantannę wysłano przedszkolaków , czegoś nie rozumiem. Chyba , że po kolejnej reformie przedszkolaki chodzą do szkół ponadpodstawowych.

    • Dla jasności uzupełniliśmy informację, że w skład Zespołu wchodzą: Szkoła Podstawowa nr 1,  Gimnazjum nr 1 oraz Przedszkole w Marszewie i w Pleszewie przy ul. Szkolnej. Coraz częściej (także w regionie) tworzone są zespoły szkół, w skład których wchodzą zarówno szkoły jak i przedszkola. Podobna sytuacja jest np. w Jarocinie.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick